16:31 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (274)

  Anksčiau laikraštis "The Wall Street Journal" pranešė, jog Vašingtonas svarsto galimybę įvesti sankcijas Rusijai, kad "stabilizuotų naftos rinką"

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. JAV gali apsvarstyti galimybę įvesti naujas sankcijas Maskvai, kad sustiprintų spaudimą Rusijai, kurios Nacionalinio turto fondo atsargos pasiekė pakankamą lygį, kad be problemų ištvertų krizę, interviu RT pasakė politologas Aleksandras Asafovas.

  Naftos gamyba, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Anksčiau laikraštis "The Wall Street Journal" pranešė, jog Vašingtonas svarsto galimybę įvesti sankcijas Rusijai, kad "stabilizuotų naftos rinką". Prieš tai JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad JAV planuoja įsikišti į situaciją rinkoje "tinkamu laiku".

  "Rusija yra sukaupusi gerą saugumo rezervą Nacionaliniame turto fonde, kuris leis jai išgyventi krizės laikotarpį beveik be problemų. Todėl amerikiečiai ir didina savo pastangas", — paaiškino Asafovas.

  Jis mano, kad esant dabartinėms neigiamoms aplinkybėms JAV stengsis didinti spaudimą pagrindiniams geopolitiniams konkurentams — Rusijai ir Kinijai.

  OPEC+ sandorio žlugimas

  OPEC ir trečiųjų šalių susitarimas (OPEC+) dėl naftos gavybos mažinimo galioja nuo 2017 metų pradžios. Jis ne kartą buvo pratęstas, o sąlygos keitėsi. Iki 2019 metų pabaigos susitarime buvo numatyta, kad gavyba sumažės 1,2 mln. barelių per parą nuo 2018 metų spalio lygio, o 2020 metų pirmąjį ketvirtį aljansas sumažins gavybą 1,7 mln. barelių.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / Carolyn Kaster

  Kovo pradžioje Rusijos energetikos ministerijos vadovas Aleksandras Novakas pareiškė, kad nuo balandžio 1 dienos pasibaigia OPEC+ sandorio šalių įsipareigojimai dėl naftos gavybos šalyse sumažinimo. Maskva taip ir nesutiko su siūlymu papildomai sumažinti gamybą dėl naujo tipo koronaviruso plitimo: Rusija pasiūlė išlaikyti esamas sąlygas, o Saudo Arabija — papildomai sumažinti naftos gavybą. Ministras perspėjo, kad rinka gali jautriai sureaguoti į sandorio nutraukimą.

  Galiausiai šalys nesugebėjo susitarti nei dėl susitarimo parametrų pakeitimo, nei dėl jo pratęsimo. Po to Saudo Arabija paskelbė ketinanti padidinti naftos gavybą, sumažinti naftos kainas ir pasiūlyti Europos pirkėjams didelius kiekius su nuolaida, dėl to kainos ženkliai krito. Nuo metų pradžios kainos sumažėjo daugiau nei perpus.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (274)

  Dar šia tema

  Palikit lagaminus ramybėje. Kokia yra pagrindinė visuotinės panikos dėl naftos intriga
  Naftos kainų karas: Vakarų ekspertai numatė laimėtoją
  Žiniasklaida: Trampas su Rusijos atstovais aptarė situaciją naftos rinkoje
  Rusija šantažo akivaizdoje: kodėl Vašingtonas ir Rijadas daro spaudimą
  "Bloomberg": analitikai perspėjo apie naftą po 5 dolerius už barelį
  Ekspertas: dabartinė naftos situacija — blogiausia nuo Antrojo pasaulinio karo laikų
  Tegai:
  nafta, sankcijos Rusijai, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos