09:06 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Ekspertai pabrėžia, kad be tinkamos fiskalinės politikos ir 4 trilijonų dolerių kredito JAV BVP šiemet gali sumažėti daugiau nei 6 procentais

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. JAV bendrovių pajamos dėl koronaviruso gali sumažėti 4 trilijonais dolerių, o kompanijų nuostoliai visame pasaulyje gali siekti 12 trilijonus, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Bridgewater" rizikos draudimo fondo ataskaitą.

  Karantinas Vilniuje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Šiame etape, mūsų skaičiavimais, JAV įmonių pajamos privačiajame ir viešajame sektoriuose sumažės beveik 4 trilijonais dolerių. Tai labai pavojingas sumažėjimas, o jei jis nebus sušvelnintas, tai sukels ilgalaikius svyravimus. Kadangi šis poveikis pajamoms pastebimas visame pasaulyje, visi nuostoliai pasaulio mastu bus maždaug tris kartus didesni — apie 12 trilijonų dolerių", — rašoma pranešime.

  Pažymima, kad 2 trilijonų JAV dolerių nuostoliai paveiks dideles ir mažas Amerikos kompanijas, užsiimančias energetikos, turizmo ir laisvalaikio verslu.

  "Bridgewater" ekspertai pabrėžia, kad be tinkamos fiskalinės politikos ir 4 trilijonų dolerių kredito JAV BVP šiemet gali sumažėti daugiau nei 6 procentais.

  Anksčiau pranešta, kad JAV valdžia planuoja ekonomikos palaikymo priemonėms skirti iš viso už maždaug 3 trilijonus dolerių.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 234 tūkst. žmonių, mirė beveik 10 tūkst. 

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Dar šia tema

  Estijos finansų ministras paskelbė apie ekonominės krizės pradžią šalyje
  Koronavirusas — vinis į ES ir europietiškų vertybių karstą
  Tegai:
  koronavirusas, ekonomikos krizė, finansinė krizė, ekonomika, JAV

  Svarbiausios temos