08:12 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  ES vidurkis buvo 2,2 procento, tuo tarpu Lietuvos Respublikai apskaičiuotas rodiklis siekė 1,3 procento

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Lietuvoje ketvirtąjį 2019 metų ketvirtį laisvų darbo vietų skaičius buvo mažiausias tarp Baltijos šalių. Tai patvirtina statistikos agentūros "Eurostatas" atliktas tyrimas.

  ES vidurkis buvo 2,2 proc., tuo tarpu Lietuvos Respublikai apskaičiuotas rodiklis siekė 1,3 procento. Estijoje šis rodiklis buvo 1,8 procento, o Latvijoje — 3 procentai.

  ES šalių reitinge pagal laisvų darbo vietų skaičių pirmavo Čekija (5,9). Po jos seka Belgija (3,4), Vokietija (3,3) ir Nyderlandai (3,2). Žemiausi rodikliai buvo Graikijoje (0,5), Bulgarijoje (0,8), taip pat Airijoje, Ispanijoje ir Portugalijoje (po 0,9 visoms trims šalims).

  Lietuvos gyventojai nuolat nerimauja dėl kylančių maisto kainų ir mažų atlyginimų, o pati respublika reguliariai užima paskutines vietas ES reitinguose pagal pajamų lygį ir gyvenimo kokybę.

  ​Kai kurie ekspertai mano, kad žlugus TSRS ir Lietuvai įstojus į ES, šalis tapo Europos periferija, neturinčia jokio savarankiškumo. Interviu Sputnik Lietuva ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius pareiškė, kad ES dirbtinai palaiko žemą pragyvenimo lygį Lietuvoje, kad panaudotų respublikos išteklius kitų Europos zonų plėtrai.

  Dar šia tema

  Lietuvoje per metus padidėjo laisvų darbo vietų skaičius
  Įmonė Lietuvoje valstybės paramą panaudojo ne darbo vietoms kurti, o kriptovaliutai
  Lietuva — tarp pirmaujančių ES pagal darbo rinkoje esančių moterų skaičių
  Tegai:
  Eurostatas, ES, darbo rinka, Baltijos šalys, Lietuva

  Svarbiausios temos