01:54 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  "Bloomberg" analitikų teigimu, dėl koronaviruso faktiškai sustojo verslo veikla — šis rodiklis yra blogesnis nei per pasaulinę 2008–2009 metų ekonominę krizę

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. "Bloomberg" analitikai prognozuoja stipriausią ekonominę krizę euro zonoje dėl faktinio verslo veiklos sustabdymo dėl koronaviruso.

  Vienas svarbiausių rodiklių, atspindinčių ekonomikos būklę, verslo aktyvumo indeksas (PMI), pandemijos fone Europoje pasiekė minimumą nuo 1998 metų ir nustatė antirekordą per visą stebėjimo laiką. Šis rodiklis yra blogesnis nei per pasaulinę 2008–2009 metų ekonomikos krizę.

  Vilniaus panorama, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Bloomberg" ekspertai prognozuoja didžiausią BVP kritimą Europos Sąjungoje nuo pat jos įkūrimo. COVID-19 epidemija jau sukėlė prekių paklausos sumažėjimą ir tiekimo problemas, tai privertė daugelį Europos automobilių gamintojų nutraukti gamybą. Savo gamyklas uždarė "PSA" ("Peugeot", "Citroen", "Opel" ir "Vauxhal"), "Fiat Chrysler" ("Fiat", "Alfa Romeo", "Chrysler", "Dodge") ir didžiausias pasaulyje automobilių gamintojas "Volkswagen", kurio įmonių yra visoje Europoje ir už jos ribų.

  Kovo 11 dieną paskelbta koronaviruso pandemija, kuri paveikė daugiau nei 160 šalių. Infekcija paplito visuose žemynuose, išskyrus Antarktidą. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pasaulyje užsikrėtė apie 370 tūkst. žmonių, mirė 16 tūkst. Šiuo metu sunkiausia padėtis yra Italijoje, JAV ir kai kuriose Europos šalyse. Kinijoje protrūkis sumažėjo.

  Praėjusią savaitę Pasaulio sveikatos organizacija pareiškė, kad kol kas nėra veiksmingo vaisto nuo COVID-19.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  "Luminor" papasakojo, kaip koronaviruso pandemija paveiks Lietuvos ekonomiką
  Finansų ministerija: koronaviruso krizė smukdo ekonomikos perspektyvas
  Analitikai įvertino galimus JAV kompanijų nuostolius dėl COVID-19
  Bank of America: JAV prasideda ekonominė krizė
  Tegai:
  ekonomikos krizė, koronavirusas, ES

  Svarbiausios temos