14:45 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo tarpu analitikai vis dar nerimauja dėl naftos paklausos, atsirandančios dėl koronaviruso: tokiomis sąlygomis, kai dėl karantino gyventojų judėjimas yra ribotas, o įmonės yra uždaromos, benzino paklausa smarkiai sumažėja

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Remiantis paskelbtais duomenimis, "Brent" markės naftos kaina pakilo daugiau nei trimis procentais, rašo RIA Novosti.

  Naftos gavyba, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Даничев

  Šįryt Šiaurės jūros naftos mišinio kaina gegužės mėnesio tiekimams išaugo 3,72 procento iki 28,16 dolerio už barelį, WTI pakilo penkiais procentais iki 25,21 dolerio už barelį.

  Po penktadienį registruoto kritimo 11 % rinka trečią dieną iš eilės taisosi. Tuo tarpu analitikai vis dar nerimauja dėl naftos paklausos, atsirandančios dėl koronaviruso: tokiomis sąlygomis, kai dėl karantino gyventojų judėjimas yra ribotas, o įmonės yra uždaromos, benzino paklausa smarkiai sumažėja.

  Naftos rinkos žlugimas įvyko po to, kai buvo nutrauktas OPEC+ susitarimas ir po to sekęs Saudo Arabijos pareiškimas padidinti naftos gavybą iki 13 milijonų barelių per dieną.

  Naftą eksportuojančių šalių organizacija (OPEC)
  © Sputnik /
  Naftą eksportuojančių šalių organizacija (OPEC)

  Dar šia tema

  Ekspertas įvertino naftos karo pabaigos terminus
  Kinija nusičiaudėjo — rinka krito: kodėl neverta tikėti Vakarų "fake news" apie naftą
  Amerika galvoja, kaip nubausti Rusiją už naftos "griūtį"
  Tegai:
  nafta, koronavirusas

  Svarbiausios temos