00:04 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0991
 • RUB78.1096
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Dar vienas Kremliaus pranašumas, kaip rašo dienraštis, yra piliečių atsparumas krizinėms situacijoms: rusai jau spėjo susitvarkyti su Vakarų įvestų sankcijų padariniais ir iki šiol sėkmingai priešinasi koronaviruso įtakai

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Prasidėjus naftos karui Rusija turi nemažai pranašumų prieš Saudo Arabiją, pažymi japonų leidinys "Nihon Keizai".

  Straipsnyje nurodoma, kad rublio nuvertėjimas mažinamas pirmiausia dėl didelių aukso ir užsienio valiutos atsargų bei didžiulio Nacionalinio gerovės fondo.

  Naftos gavyba, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Одиноков

  Antra, autorius mini, kad numatoma naftos kaina Saudo Arabijos biudžete yra apie 80 dolerių už barelį, tuo tarpu Rusijai šis skaičius yra perpus mažesnis.

  Kitas Kremliaus pranašumas, kaip rašo dienraštis, yra piliečių atsparumas krizinėms situacijoms: rusai jau spėjo susitvarkyti su Vakarų įvestų sankcijų padariniais ir iki šiol sėkmingai priešinasi koronaviruso įtakai.

  Naftos kainos nuo kovo pradžios krito beveik perpus, nes dėl koronaviruso protrūkio, žlugusio OPEC+ susitarimo ir Saudo Arabijos ketinimų žymiai padidinti gavybą (iki 13 milijonų barelių per dieną) sumažėjo paklausa.

  Praėjusios savaitės pabaigoje regione "Brent" žaliavų ateities sandoriai prekiavo nafta už 27–30 dolerių už barelį.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Amerika galvoja, kaip nubausti Rusiją už naftos "griūtį"
  Naftos kainos prekybos pradžioje sumažėjo 8 %
  Tegai:
  karas, Rusija, Japonija, nafta

  Svarbiausios temos