22:34 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Aštuonios valstybės nedelsdamos kreipėsi į JT generalinį sekretorių Antonijų Guteresą, ragindamos reikalauti daugelio šalių panaikinti vienašališkas sankcijas, kurios trukdo kovoti su koronaviruso pandemija

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Europoje dėl koronaviruso pandemijos kyla diskusija apie vienašalių sankcijų panaikinimą, keliamas spaudimas valdančiajai klasei. Klausimui išspręsti pakanka tik vienos ES valstybės narės oficialaus pareiškimo, rašo vokiečių politologas Aleksandras Raras, praneša laikraštis "Vzgliad".

  Aštuonios valstybės nedelsdamos kreipėsi į JT generalinį sekretorių Antonijų Guteresą, ragindamos reikalauti daugelio šalių panaikinti vienašališkas sankcijas, kurios trukdo kovoti su koronaviruso pandemija. Tai buvo Kinija, Iranas, Sirija, Kuba, Nikaragva, Šiaurės Korėja, Venesuela ir Rusija.

  "Negalime leisti, kad politinės sąskaitos trukdytų gelbėti gyvybes. Laikas visuotiniam solidarumui", — sakoma Rusijos Federacijos nuolatinės misijos prie JT "Twitter'yje" paskelbtame pranešime.

  Anot politikos analitiko Aleksandro Raro, diskusijos dėl sankcijų panaikinimo Europoje tikrai užsidega, yra spaudimas valdančiajai klasei. Tačiau padėtis Europoje dar nėra tokia katastrofiška, kad ES peržengtų ideologines kliūtis.

  Tokios šalys kaip Italija, kuriai "Rusija tiek padeda", galėtų pasisakyti už sankcijų panaikinimą bent jau dėl moralinių priežasčių, teigė politologas. Iš tikrųjų per pastaruosius metus ne kartą buvo pasakyta — vienos ES šalies pakanka, kad būtų pasiektas sutarimas.

  "Aš į tai žiūriu optimistiškai. Man atrodo, kad po poros savaičių Europoje bus garsiau iškelta sankcijų panaikinimo tema. Be to, Maskvai šis klausimas yra simbolinis. Rusija nėra suinteresuota susilpninti savo mažas ir vidutines įmones, gaminančias tas prekes, kurios anksčiau buvo importuotos iš ES. Tai yra, praktinė sankcijų panaikinimo prasmė kelia klausimų", — aiškino ekspertas.

  Karantinas Vilniuje
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Savo ruožtu Kijevo politinių studijų ir konfliktų centro direktorius Michailas Pogrebinskis mano, kad galimybė panaikinti sankcijas Rusijai paaiškės po kelių mėnesių, kai sumažės pandemijos grėsmė.

  Anksčiau Sputnik radijas pranešė, kad Antonijus Guteresas kreipėsi į G20 šalių vadovus ir ragino juos panaikinti sankcijas dėl koronavirusinės infekcijos plitimo, nes šios sankcijos trukdo tiekti maistą, medicininius ir kitus būtiniausius reikmenis.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė koronaviruso pandemiją. Organizacijos duomenimis, 196 šalyse užsikrėtė daugiau kaip 400 tūkst. žmonių. Mirė daugiau nei 18 tūkst.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Dar šia tema

  Nafta, dujos, pasaulio ekonomika: didelis nepastovumas
  Japonijos žiniasklaida papasakojo apie Rusijos pranašumus naftos kare
  Tegai:
  ES, ekonominės sankcijos, sankcijos Rusijai, sankcijos, koronavirusas

  Svarbiausios temos