16:14 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1839)

  Europos vienybė sugriuvo ir situacija su vežėjais yra viena iš šio žlugimo apraiškų, mano ekspertas Dmitrijus Solonikovas

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. COVID-19 sukeltos krizės metu niekas ES specialiai nesirūpins nedidelėmis Rytų Europos valstybėmis, tarp jų Baltijos šalimis, nes didelės šalys rems savo gamintojus, interviu Sputnik Lietuva pasakė politologas, Šiuolaikinės valstybės plėtros instituto direktorius Dmitrijus Solonikovas.

  Lietuva kartu su kitomis šalimis (Bulgarija, Kipru, Latvija, Lenkija, Malta, Rumunija ir Vengrija) paragino pristabdyti Mobilumo paketo veikimą, kol pasibaigs koronaviruso pandemija ir bus įvertintas jos poveikis transporto sektoriui. Apie tai pranešė Lietuvos susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

  Lietuva seniai nerimauja dėl to, kas vyksta krovinių gabenimo srityje. Praėjusių metų lapkritį Lietuvos vežėjai surengė akciją, norėdami atkreipti valdžios dėmesį į šios srities problemas.

  Politologas Dmitrijus Solonikovas pareiškė, kad dabar visos šalys susiduria su poreikiu palaikyti savo įmones ir mirštantį verslą.

  "Didelės ekonomikos palaikys savo dideles įmones, didelės šalys, kurios dominuoja ES ekonomikoje, rems savo gamintojus, o tie — savo vežėjus, o jie yra monopolistai, jie yra pagrindinės ir dominuojančios bendrovės rinkoje. Ir niekas specialiai nesirūpins Baltijos šalimis, nedidelėmis Rytų Europos valstybėmis. Juo labiau, kad Europoje ir taip jau suformuota mintis, kad šios valstybės jau gavo daugiau nei pakankamai pagalbos iš visos Europos iždo ir bendra pagalba turi būti sumažinta", — pareiškė jis.

  Anot Solonikovo, visos Europos vienybė sugriuvo.

  "Dabar galime tik skirtingose ​​vietose, skirtingose pramonės šakose stebėti šios Europos vienybės griuvimo apraiškas. Tai, ką mes diskutuojame apie vežėjus, yra viena iš to apraiškų, tačiau jų bus daug", — apibendrino ekspertas.
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1839)

  Dar šia tema

  Finansų ministerija: koronaviruso krizė smukdo ekonomikos perspektyvas
  Europai pranašaujama stipriausia ekonominė krizė
  PPO: nuosmukis dėl koronaviruso gali būti blogesnis nei 2008 metų krizė
  Mobilumo paketas prieštarauja ES žaliajam kursui
  Didžiausia krizė nuo II pasaulinio karo laikų: Nausėda kreipėsi į tautą dėl COVID-19
  Tegai:
  Lietuva, Baltijos šalys, ES, koronavirusas

  Svarbiausios temos