17:18 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tačiau kartu Baltarusija tęsia derybas su Rusijos Federacija, pareiškė "Belneftechim" koncerno atstovas

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Baltarusija nori išsaugoti tiekimą tanklaiviais per Klaipėdos ir Odesos uostus, pareiškė koncerno "Belneftechim" atstovas spaudai Aleksandras Tiščenka. Apie tai pranešė agentūra "BelTA".

  Anot jo, balandį į Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklas turėtų patekti vienas ar du milijonai tonų naftos.

  "Tęsiame derybas su Rusija, jų nenutraukiame ir kitose kryptyse", — sakė Tiščenka ir pridūrė, kad planuojami pirkimai iš įvairių šaltinių.

  Anksčiau Rusijos ir Baltarusijos ministrai pirmininkai Michailas Mišustinas ir Sergejus Rumas telefonu aptarė Rusijos naftos tiekimo atnaujinimą, kad būtų visiškai pakrautos Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklos.

  Pranešama, kad vyriausybių vadovai iš esmės susitarė dėl bendradarbiavimo parametrų. Šiuo metu Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklos dirba su 50 procentų apkrova dėl nesutarimų tarp Maskvos ir Minsko dėl ilgalaikių sutarčių.

  Baltarusija mano, kad netikslinga išlaikyti priemokas gamintojams mokesčių manevro Rusijos naftos sektoriuje sąlygomis. Atsižvelgdamas į tai, Minskas įvairina savo žaliavų šaltinius. Dabar Baltarusija perka naftą ir per prekybininkus.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  "Nafta už 20 dolerių": žiniasklaida prognozuoja naują erą ekonomikoje
  Baltijos šalių "tranzito žaidime" liko tik Lietuva
  WSJ: JAV ir Europos šalys atsisako Saudo Arabijos naftos
  Tegai:
  nafta, Rusija, Lietuva, Minskas

  Svarbiausios temos