03:32 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šaltiniai pažymi, kad iniciatyva buvo pasiūlyta dėl vyriausybės atsisakymo pirkti naftą šalies strateginiame rezerve po to, kai negautas Kongreso pritarimas finansuoti šį veiksmą

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. JAV perduos talpas strateginio rezervo naftai laikyti, pranešė "Reuters". 

  "Prezidento administracija [Donaldas Trampas, JAV — Sputnik] planuoja išnuomoti energetikos įmonėms vietą strateginio rezervo naftai laikyti", — pranešė agentūra.

  Šaltiniai pažymi, kad iniciatyva buvo pasiūlyta dėl vyriausybės atsisakymo pirkti naftą šalies strateginiame rezerve po to, kai negautas Kongreso pritarimas finansuoti šį veiksmą. Naujas planas galėtų padėti JAV susidoroti su didėjančiu naftos rinkos pertekliumi.

  Energetikos departamentas paskelbė planuojantis pirkti kurą kovo viduryje. Pirmoji partija turėjo būti 30 milijonų barelių, o iš viso planuota įsigyti 77 milijonus barelių.

  Manoma, kad dėl to departamentas užpildys strateginį naftos rezervą, kuriame šiuo metu yra apie 635 mln. barelių naftos.

  Koronaviruso pandemija sumažino naftos ir degalų paklausą pasaulyje, nes vyriausybės, siekdamos sulėtinti COVID-19 plitimą, uždaro sienas ir riboja judėjimą visame pasaulyje. Kovo pradžioje kilęs naftos kainų karas taip pat paaštrino krizę.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 750 tūkstančių infekcijos atvejų, daugiau nei 36 tūkstančiai žmonių mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  WSJ: JAV ir Europos šalys atsisako Saudo Arabijos naftos
  Lietuvoje didėja gamtinių dujų importas 
  Minskas planuoja išsaugoti naftos tiekimus tanklaiviais per Lietuvą
  Tegai:
  JAV, nafta

  Svarbiausios temos