15:18 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Trampas pripažino, kad žemos naftos kainos, viena vertus, padeda Amerikos oro linijoms, kita vertus, daro žalą Amerikos naftos pramonei

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė apie derybas su Rusija ir Saudo Arabija dėl naftos gavybos. "Sputnik radijo" eteryje politikos analitikas Vladimiras Šapovalovas išreiškė savo požiūrį į susidariusią situaciją.

  JAV, Rusija ir Saudo Arabija aptars pasaulinių naftos kainų kėlimą, kad paremtų savo naftos pramonę, sakė JAV prezidentas Donaldas Trampas.

  "Jos [Rusijos Federacija ir Saudo Arabija — Sputnik] ketina susiburti. Mes visi planuojame susiburti ir įvertinti, ką galime padaryti. Nes nenorime prarasti (naftos) pramonės. Tai tūkstančiai darbo vietų", — cituoja RIA Novosti Donaldo Trampo per spaudos konferenciją pasakytus žodžius.

  Jis pripažino, kad žemos naftos kainos, viena vertus, padeda Amerikos oro linijoms, kita vertus, daro žalą Amerikos naftos pramonei.

  Trampas sakė, kad kalbėjosi telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir Saudo Arabijos princu Mohamedu bin Salmanu.

  Politologas, Maskvos valstybinio pedagoginio universiteto Istorijos ir politikos instituto direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Šapovalovas "Sputnk radijui" išreiškė nuomonę, kad šioje situacijoje labiausiai nukentėjo JAV.

  "Šiuo metu naftos rinkoje yra trys pagrindiniai žaidėjai: Rusija, Saudo Arabija, kuri atstovauja OPEC, ir JAV su savo naftos kompleksu. Todėl trijų didžiausių naftos gamintojų, susiduriančių su rimtu kainų kritimu, derybos yra logiškas žingsnis. Tiesą sakant, Trampas jas jau pradėjo. JAV naftos pramonė yra pagrindinė pralaimėtoja mažėjant naftos kainoms, nes Amerikos naftos savikaina yra daug didesnė už Rusijos ir Saudo Arabijos naftos kainą. Toliau mažėjant kainoms didelė dalis Amerikos naftos pramonės bankrutuos — tai jau vyksta, todėl Trampas yra suinteresuotas, kad naftos kainos išliktų tinkamo lygio", — sakė Vladimiras Šapovalovas.

  Jo manymu, derybos dėl naftos tokiu formatu kaip Rusija–Saudo Arabija–JAV yra visiškai įmanomos.

  "Rusija visada yra atvira derybų procesui, o faktas, kad jau įvyko Rusijos ir JAV prezidentų telefoninis pokalbis, rodo, kad derybų procesas yra įmanomas. Galimas ir trišalis formatas, yra precedentas atkurti OPEC+ platformą, kuri ką tik baigė gyvavimo etapą. Todėl manau, kad Trampas bus šių derybų iniciatorius", — sakė Vladimiras Šapovalovas.

  Kovo 6 dieną OPEC+ šalys negalėjo susitarti naftos gavybos mažinimo ar esamo susitarimo pratęsimo. Rusija pasiūlė išlaikyti esamas sąlygas, o Saudo Arabija — toliau mažinti naftos gavybą. Dėl to nuo balandžio 1 dienos panaikinami gamybos apribojimai buvusiose aljanso šalyse.

  Didžiausi naftos kainų nuosmukiai
  © Sputnik /
  Didžiausi naftos kainų nuosmukiai

  Dar šia tema

  Naftos karas: Vašingtonas pažeidė pagrindinį tabu
  "Nafta už 20 dolerių": žiniasklaida prognozuoja naują erą ekonomikoje
  Tarp Vakarų ir Rytų. Ar Rusija ir Kinija turi bendrą ypatingą naftos planą 
  "Ar rinka suvirškins?" Norvegija nori padidinti naftos gavybą
  Žiniasklaida: JAV perduos talpas strateginio rezervo naftai laikyti
  Tegai:
  nafta, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos