19:07 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1828)

  Jo kūrimui buvo skirta 100 milijonų eurų iš valstybės biudžeto. Lėšos bus naudojamos tais atvejais, kai nebus galimybių pritraukti reikiamo finansavimo kitokiais būdais

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Vyriausybė nusprendė įkurti fondą, skirtą investuoti į sunkumus dėl COVID-19 patiriantį verslą, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Siekiama sušvelninti COVID-19 pandemijos padarinius ekonomikai ir užtikrinti Lietuvoje veikiančių bendrovių likvidumą. Fondo paskirtis — investuoti į vidutines ir stambias įmones, kurios iki šiol sėkmingai veikė, bet dėl šiandieninės COVID-19 sukeltos situacijos patiria laikinų sunkumų. Fondo investicijos padėtų užtikrinti pakankamą šių įmonių likvidumą, papildomą finansavimą ir ekonominės veiklos tęstinumą pasibaigus krizinei situacijai.

  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pažymėjo, kad naujasis fondas padės išsaugoti darbo vietas ir užtikrins žmonėms pragyventi reikiamas lėšas. Planuojama, kad fondas užkirs kelią įmonių bankrotams, padės išlaikyti stabilias darbuotojų pajamas ir sudarys sąlygas augti vartotojų perkamajai galiai.

  Fondu siekiama suteikti papildomą likvidumą. Bendrovės, sulaukusios kapitalo investicijų, turės pakankamą likvidumą trumpuoju ir vidutinės trukmės laikotarpiu, galės vykdyti esamus ir būsimus komercinius įsipareigojimus bei išlaikyti santykius su vietos ir tarptautiniais verslo partneriais.

  Tikimasi, kad fondo investicijos į sunkumų patiriantį verslą leis valstybei susigrąžinti investicijas ne tik per verslo sumokamus mokesčius, bet ir uždirbant investicinę grąžą iš pelno, kurį sugeneruos fondas, už rinkos kainą pardavęs įmonių, kurių finansinis stabilumas bus atkurtas, nuosavybės vertybinius popierius. Taip bus efektyviai naudojamos biudžeto lėšos, o dalyvavimas valdyme užkirs kelią lėšų iššvaistymui.

  Įsteigus naująjį fondą, bus skolinama ir investuojama tiesiogiai, o ne per finansinius tarpininkus. Už fondo įsteigimą yra atsakinga Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Fondui įkurti skirta 100 mln. eurų iš valstybės biudžeto. Fondo lėšas numatoma naudoti tik tais atvejais, kai nebus galimybių pritraukti reikiamo finansavimo kitokiais būdais.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1828)

  Dar šia tema

  Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė beveik 650 žmonių
  "Deutsche Bank" prognozuoja biologinių pasų atsiradimą pasaulyje
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, vyriausybė, karantinas, koronavirusas, verslas

  Svarbiausios temos