15:49 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tikimybė, kad po epidemijos Baltijos šalių gyventojai galės grįžti į tas valstybes, kuriose jie dirbo, yra labai maža, mano ekspertas Vasilijus Koltašovas

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Baltijos šalių darbininkus iš Europos šalių išstumia ne koronavirusas, o krizė, interviu Sputnik Lietuva sakė ekonomistas, Globalizacijos ir socialinių judėjimų instituto Ekonominių tyrimų centro vadovas Vasilijus Koltašovas.

  Tuščios sostinės gatvės
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Pasak eksperto, ES bus mažiau darbo vietų, o Baltijos šalių piliečiai bus priversti grįžti namo išlaukti sunkų laikotarpį.

  "Jie grįžta, tampa bedarbiais ir žmonėmis, neturinčiais jokių perspektyvų savo tėvynėje. Ir tai, be abejo, yra žeminama ir labai negražu liberalių vertybių ir Europos solidarumo skelbėjų požiūriu, nes to solidarumo nėra. Šie žmonės užspausti, kad sėdėtų namuose, ir galbūt jie taps reikalingi, nors tikimybė yra labai maža, kad jie galės grįžti į šalis, kuriose anksčiau dirbo, vien dėl to, kad laisvos darbo vietos bus užimtos. Šias vietas užims vietiniai gyventojai, o baltams jų nebeužteks", — sakė jis.

  Koltašovas abejoja, ar Baltijos šalys mokės išmokas iš užsienio grįžusiems piliečiams.

  "Teks išlaikyti esamas darbo vietas šalyje, tam tikru būdu jas paremti, kur jau ten galvoti apie išmokas. Juo labiau kurti naujas darbo vietas — už kokias lėšas? Tokių lėšų nėra, nėra užsienio rinkų, nėra tranzito, didžiuliai šių ekonomikų nuostoliai per 30 metų, o balansą teks sudaryti dar šiemet, 2020 metais", — pažymėjo ekspertas.

  Anot ekonomisto, ES išmokas Baltijos valstybėms gali suteikti tik pasibaigus epidemijai.

  "ES, be abejo, gali padidinti kai kurias išmokas ir skirti pinigų po koronaviruso pandemijos, įsitikinusi, kad gyvenimo lygis pakankamai sumažėjo ir žmonės yra pakankamai išsigandę, kad priimtų labai kuklias aukas paremti jų gyvenimą", — sakė jis.

  Anksčiau Lietuvos banko pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis teigė, kad šiomis sudėtingomis sąlygomis šalis turės "krūvą bedarbių", kuriems teks mokėti išmokas.

  Nedarbo lygis ES ir Lietuvoje
  © Sputnik /
  Nedarbo lygis ES ir Lietuvoje

  Dar šia tema

  Lietuvos ekonomikos augimo tempas bus didesnis nei Latvijos ir Estijos
  Lietuvoje padidėjo nedarbo lygis
  Bank of America: JAV prasideda ekonominė krizė
  Analitikai paskelbė įmones, išlošusias dėl pandemijos
  Tegai:
  koronavirusas, nedarbo lygis, nedarbas, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos