19:03 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (309)

  Anksčiau Rusijos energetikos ministerijos vadovas Aleksandras Novakas teigė, kad šis laivas yra viena iš galimybių pabaigti dujotiekį, tačiau prireiks šiek tiek laiko papildomam laivo paruošimui

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. "Gazprom" priklausantis laivas "Akademik Čerskij", kuris, kaip manoma, gali užbaigti "Nord Stream-2" dujotiekį, toliau plaukia į šiaurę Europos kryptimi, o dabar pakeitė savo kelionės tikslą į Ispanijos Las Palmas uostą, praneša laivų sekimo portalai "Marine Traffic" ir "Vesselfinder".

  Uostas yra Kanarų salose, laivas turėtų pasiekti jį maždaug balandžio 18 dieną.

  "Akademik Čerskij" išvyko iš Nachodkos vasario 10 dieną ir jau 54 dienas yra kelyje. Be to, laivas nuolat keičia savo kryptį.

  Anksčiau Rusijos energetikos ministerijos vadovas Aleksandras Novakas teigė, kad šis laivas yra viena iš galimybių pabaigti dujotiekį, tačiau prireiks šiek tiek laiko papildomam laivo paruošimui.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku "Gazprom". Europos partneriai — Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų "Royal Dutch Shell", Austrijos "OMV", Prancūzijos "Engie" bei Vokietijos "Uniper" ir "Wintershall" — kartu finansuoja projektą 50 procentų, tai yra, iki 950 milijonų eurų kiekviena. Likusi pusė lėšų — 4,75 milijardo eurų — gaunama iš "Gazprom".

  Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas.

  Gruodį JAV įvedė sankcijas projektui, reikalaudamos, kad vamzdžių klojimą vykdančios bendrovės nedelsdamos nutrauktų statybas. Šveicarijos "Allseas" beveik iškart pranešė apie dujotiekio tiesimo sustabdymą.

  Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą. Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra grynai komercinis projektas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (309)

  Dar šia tema

  Lenkija dalyvaus aiškinantis dėl "Nord Stream- 2"
  JAV skyrė 1,2 mln. dolerių COVID-19 plitimui Ukrainoje sustabdyti
  Tegai:
  Europa, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos