16:43 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Agentūros teigimu, Rusija ir Saudo Arabija negali susitarti dėl naftos gamybos mažinimo kriterijų, tačiau tuo pačiu abi šalys nori, kad JAV prisijungtų prie susitarimo

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Maskva ir Rijadas nesusitaria svarstydami galimybės sumažinti naftos gavybą parametrus, rašo "Bloomberg", cituodamas šaltinį, susipažinusį su derybomis.

  Agentūros teigimu, šalys negali susitarti dėl gamybos mažinimo kriterijų.

  Tuo pačiu Rusija ir Saudo Arabija nori, kad JAV prisijungtų prie susitarimo, tačiau Vašingtonas, tapęs didžiausiu naftos gamintoju pasaulyje, tikriausiai nenorės mažinti gavybos, rašo laikraštis.

  Be to, balandžio 4 dieną vykusioje konferencijoje JAV prezidentas Donaldas Trampas neatmetė galimybės įvesti importo muitus.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas
  © Sputnik / Эва Мари Ускатеги

  OPEC+ šalys kovo 6 dieną negalėjo nei pakeisti sandorio, kad sumažintų naftos gavybą, nei pratęsti jau esamo. Todėl nuo balandžio 1 dienos buvo panaikinti naftos gavybos apribojimai šalyse, kurios dalyvavo ankstesniame aljanse. Tai sukėlė naftos rinkos žlugimą, kuris sutapo su staigiu pasauliniu paklausos kritimu dėl koronaviruso pandemijos.

  Kaip naftos kainų mažėjimo priežastis Rusijos prezidentas įvardijo ir situaciją su koronavirusu, ir Saudo Arabijos pasitraukimą iš OPEC+ susitarimo, jos naftos gavybos padidėjimą, Rijado pranešimą apie pasirengimą taikyti nuolaidas.

  Tuo pat metu Putinas ir energetikos ministras Aleksandras Novakas teigė, kad naftos rinkai reikia bendrų veiksmų, kuriems pasirengusios Rusijos naftos kompanijos, tačiau kartu su OPEC+ ir tokiais stambiais naftos gamintojais kaip JAV. Kartu šalys galėtų sumažinti naftos gavybą 10 milijonų barelių per dieną, palyginti su pirmojo ketvirčio prieškriziniu lygiu, teigė valstybės vadovas.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Nuomonė: derybos dėl naftos labiausiai domina Trampą
  Kinija padės Rusijai laimėti naftos karą
  Tegai:
  susitarimas, JAV, Saudo Arabija, Rusija, nafta

  Svarbiausios temos