02:04 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pranešama, suteiktas finansavimas padengs iki 68 mln. eurų investicijų į uosto krantinių rekonstrukciją

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Šiaurės investicijų bankas (NIB) ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė 19 metų trukmės kredito sutartį, skirtą Klaipėdos uosto infrastruktūrai atnaujinti, apie tai pranešė Susisiekimo ministerija.

  Pasak NIB prezidento ir generalinio direktoriaus Henriko Normano, efektyvi jūros uosto veikla — gyvybiškai svarbi šalies ekonomikai.

  SGD terminalas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Денис Кишиневский

  "Investicijos į infrastruktūros atnaujinimą prisidės prie tolimesnės uosto plėtros ir skatins produktyvumo augimą mūsų valstybėje narėje", — sakė Normanas.

  Ministerijos duomenimis, suteiktas finansavimas padengs iki 68 mln. eurų investicijų į uosto krantinių rekonstrukciją.

  Projekte numatyta išplėsti krantines ir pagilinti laivybos kanalą, kad uoste būtų galima priimti didesnius laivus. Galimybė priimti didelius laivus pagerintų uosto ir jo operatorių produktyvumą. Planuojama, kad įgyvendinus projektą, uosto metinis krovos pajėgumas padidės 19,1 mln. tonų arba 29 proc. dabartinio pajėgumo.

  Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus manymu, tik tikslingos ir tvarios investicijos bei plėtra gali užtikrinti, kad vienintelis šalies jūrų uostas ir toliau kurtų pridėtinę vertę valstybei ir šalies gyventojams.

  Bendra projekto vertė siekia 136 mln. eurų. Projektus planuojama baigti iki 2023 metų pabaigos.

  "Šiaurės investicijų banko sprendimas skirti paskolą Klaipėdos jūrų uosto tobulinimo projektams rodo, kad esame patikimas partneris, o mūsų įgyvendinami projektai turi potencialo. Labai svarbu, kad, net ir įsivyraujant sudėtingam ekonominiam laikotarpiui, galėsime užtikrinti nenutrūkstamas investicijas į darnią plėtrą. Jos leis uostui operatyviai reaguoti į rinkos pokyčius, jūrų uostui padės būti ekonomiškai gyvybingam bei suteiks plačias galimybes Lietuvos rangovams, galėsiantiems prisidėti prie uoste įgyvendinamų projektų", — sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius, l. e. generalinio direktoriaus pareigas, Vidmantas Paukštė.

  Klaipėdos valstybinis jūrų uostas yra vienas didžiausių regione ir pastaraisiais metais pirmavo pagal krovinių apyvartą Baltijos šalyse. Vien per 2019 metus Klaipėdos uoste perkrauta 46,3 mln. tonų krovinių.

  Dar šia tema

  Lenkijos pasienyje įstrigę lietuviai jau atplaukė į Klaipėdos uostą
  Į Klaipėdą atvyko jau trečias naftos Baltarusijai tanklaivis
  Minskas planuoja išsaugoti naftos tiekimus tanklaiviais per Lietuvą
  Tegai:
  paskola, Klaipėdos uostas, Klaipėda

  Svarbiausios temos