18:19 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ne per seniausiai Putinas kalbėjosi telefonu su Trampu ir pokalbio metu abu prezidentai aptarė situaciją naftos rinkoje

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neketina kontaktuoti su JAV prezidentu Donaldu Trampu, esant dabartinei naftos situacijai, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos prezidento atstovą Dmitrijų Peskovą.

  Ne per seniausiai Putinas kalbėjosi telefonu su Trampu ir pokalbio metu abu prezidentai aptarė situaciją naftos rinkoje.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas
  © Sputnik / Эва Мари Ускатеги

  "Šiuo metu ne", — Peskovas atsakė į klausimą, ar artimiausiu metu planuojami kontaktai su Amerikos prezidentu.

  OPEC+ šalys kovo 6 dieną negalėjo nei pakeisti sandorio, kad sumažintų naftos gavybą, nei pratęsti jau esamo. Todėl nuo balandžio 1 dienos buvo panaikinti naftos gavybos apribojimai šalyse, kurios dalyvavo ankstesniame aljanse. Tai sukėlė naftos rinkos žlugimą, kuris sutapo su staigiu pasauliniu paklausos kritimu dėl koronaviruso pandemijos.

  Kaip naftos kainų mažėjimo priežastis Rusijos prezidentas įvardijo ir situaciją su koronavirusu, ir Saudo Arabijos pasitraukimą iš OPEC+ susitarimo, jos gavybos padidėjimą, Rijado pranešimą apie pasirengimą teikti nuolaidas naftai.

  Tuo pat metu Putinas ir energetikos ministras Aleksandras Novakas teigė, kad naftos rinkai reikia bendrų veiksmų, kuriems pasirengusios Rusijos naftos kompanijos, tačiau kartu su OPEC+ ir tokiais stambiais naftos gamintojais kaip JAV. Kartu šalys galėtų sumažinti naftos gavybą 10 milijonų barelių per dieną, palyginti su pirmojo ketvirčio prieškriziniu lygiu, teigė valstybės vadovas.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: JAV perduos talpas strateginio rezervo naftai laikyti
  "PGNiG" tapo vienintele SGD paskirstymo stoties vartotoja Lietuvoje
  Trampas grasina dideliais naftos mokesčiais
  Tegai:
  nafta, Donaldas Trampas, JAV, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos