10:32 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ši pagalba bus skirta skubiai remti sveikatos priežiūros sistemas, skatinti ekonomiką pokriziniu laikotarpiu ir išlaikyti darbo vietas

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Bendra Europos Sąjungos parama partneriams kovojant su koronaviruso padariniais sudarys 15 milijardų eurų, antradienį sakė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen, praneša RIA Novosti.

  "Mūsų interesai yra, kad koronavirusas būtų naikinamas visame pasaulyje. Todėl ES garantuoja daugiau nei 15 milijardų eurų, kad padėtų mūsų partneriams pasaulyje", — vaizdo pranešime teigė Europos Komisijos vadovė.

  Anot jos, ši pagalba bus skirta skubiai remti sveikatos priežiūros sistemas, skatinti ekonomiką pokriziniu laikotarpiu ir išlaikyti darbo vietas.

  "ES yra pasirengusi koordinuoti galingą tarptautinį atsaką į pandemiją", — sakė von der Leyen.

  Ji ypač pažymėjo, kad artimiausiomis savaitėmis Afrikos šalims gali prireikti pagalbos.

  Europos vėliavos, archyvinė nuotraukos
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Turime palaikyti savo partnerius. Afrika po kelių savaičių gali susidurti su tomis pačiomis problemomis kaip ir Europa", — teigė Europos politikė.

  Anksčiau ES diplomatijos vadovas Džozepas Borelis teigė, kad ES daugiausia dėmesio skirs kovai su koronaviruso plitimu pažeidžiamiausiose šalyse, ypač Afrikoje.

  Anot jo, Afrikoje koronaviruso padėtis gali greitai pablogėti, nes ten tokios sveikatos priežiūros galimybių nėra. Jis paaiškino, kad ES šalyse 10 000 gyventojų tenka vidutiniškai 37 gydytojai, Afrikos šalyse jų yra tik vienas. Afrikoje taip pat yra žymiai mažiau vietų ligoninėse ir intensyvios terapijos skyriuose nei ES.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: ES šalys kovodamos su koronavirusu priima antidemokratinius įstatymus
  ES priims sprendimą dėl kelionių apribojimų po balandžio 13 dienos
  Kad Kremlius neišgirstų: Juknevičienė ir Kubilius reikalauja cenzūros ES
  Lenkija pasisakė už naujus mokesčius ES dėl koronaviruso sukeltos padėties
  Tegai:
  krizė, ES

  Svarbiausios temos