09:38 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1804)

  Ministras pažymėjo, kad jei per pirmąjį pusmetį bus suvaldyta koronaviruso plitimo padėtis, Lietuvos ekonomikos nuosmukis bus išreikštas vienženkliu skaičiumi

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Lietuvos BVP kiekvieną savaitę dėl karantino mažėja maždaug 0,5 procento, sakė Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka, Lietuvos žiniasklaidą cituoja "TASS".

  "Žinoma, kad neigiamą poveikį mes juntame. Ekonomistai skaičiuoja, kad viena savaitė nurėžė maždaug 0,5 proc. BVP nuo metinio augimo. Natūralu, kad kuo ilgiau tęsis karantinas, tuo poveikis bus žymiai didesnis", — sakė jis.

  Šapoka pabrėžė, kad jei koronaviruso plitimo padėtis gali būti pažabota per pirmąjį metų pusmetį, ekonominis nuosmukis Lietuvoje šiais metais bus išreikštas vienženkliu skaičiumi, o jei ne — dviženkliais skaičiais.

  Anksčiau Lietuvos bankas prognozavo, kad šalies ekonomika labiausiai nukentės nuo koronaviruso protrūkio šių metų antrąjį ir trečiąjį ketvirtį. Atsižvelgiant į įvykių raidos scenarijų, BVP gali sumažėti nuo 3,4 iki 20,8 proc.

  Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis aptarė galimus karantino švelninimo scenarijus. Pabrėžta, kad sąlygos turėtų keistis atsižvelgiant į mokslininkų ir gydytojų rekomendacijas.

  Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 950. 15 žmonių mirė nuo infekcijos, aštuoni pasveiko.

  Nuo kovo 16 dienos šalyje įvestas karantino režimas. Trečiadienį jis buvo pratęstas iki balandžio 27 dienos.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 1,35 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 79,2 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1804)

  Dar šia tema

  Lietuvoje pratęsta sienų kontrolė
  Panevėžio ligoninės pacientų ir darbuotojų testo rezultatai — neigiami
  Tegai:
  BVP, Finansų ministerija, koronavirusas

  Svarbiausios temos