16:00 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad jei Rusija ir Rijadas susitars sumažinti gamybą, Baltieji rūmai muitų neįves. Laikraščio pašnekovai taip pat neatmetė, kad Vašingtonas svarstys galimybę sustiprinti antirusiškas sankcijas

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Baltieji rūmai gali padidinti importo muitus, kad darytų spaudimą Rusijai ir Saudo Arabijai, rašo "The Wall Street Journal".

  Anot šaltinių, per konsultacijas su vyresniaisiais JAV naftos kompanijų vadovais, senatoriais ir Kongreso nariais prezidentas Donaldas Trampas paskelbė administracijos pasirengimą įvesti muitus Rusijos ir Saudo Arabijos žaliavoms.

  Naftos platformų darbas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Максим Богодвид

  Pažymima, kad jei Rusija ir Rijadas susitars sumažinti gamybą, Baltieji rūmai muitų neįves. Laikraščio pašnekovai taip pat neatmetė, kad Vašingtonas svarstys galimybę sustiprinti antirusiškas sankcijas.

  Be to, Trampas nedavė nurodymų Amerikos naftos kompanijoms mažinti gavybos apimtis. Kaip anksčiau pranešta, Rusija ir Saudo Arabija reikalavo šios sąlygos.

  Anksčiau "Bloomberg" pranešė, kad šalys negalėjo susitarti dėl naftos gavybos mažinimo sąlygų, kad įveiktų kainų krizę.

  Maskva ir Rijadas susitarė dėl tikslinio sumažinimo kiekio — 10 milijonų barelių per dieną, tačiau negali susitarti, kaip šis kiekis bus paskirstytas tarp sandorio šalių.

  Naftos kotiruotės žlugo dėl koronaviruso, dėl kurio sumažėjo paklausa rinkoje, taip pat dėl žlugusio OPEC+ susitarimo. Dalyviai negalėjo susitarti pratęsti susitarimo, todėl nuo balandžio 1 dienos buvo panaikinti visi aljanse dalyvaujančių šalių įsipareigojimai.

  Prieš kelias dienas prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad Rusija yra pasirengusi sumažinti gamybą, tačiau tai turėtų įvykti "bendradarbiaujant". Pastarosiomis dienomis prekių kainos kilo, tikintis OPEC+ valstybių narių atstovų susitikimo.

  Dar šia tema

  Trampas įvertino galimybę sumažinti naftos gavybą JAV
  "Bloomberg" papasakojo apie Saudo Arabijos reikalavimus Rusijai
  Tegai:
  ekonomika, sankcijos, Saudo Arabija, Rusija, JAV, nafta

  Svarbiausios temos