15:12 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1837)

  Didžioji Latvijos ekonomikos dalis laikėsi paslaugų sektoriaus, kuris pirmasis žlugo per koronaviruso pandemiją, sąskaita, mano ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Baltijos šalys negali vystytis uždarų sienų sąlygomis, interviu Sputnik Lietuva pasakė ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius.

  Latvijos Saeimos KPV LV frakcijos pirmininkas, Finansų ministerijos parlamentinis sekretorius Atisas Zakatistovas pareiškė, kad šalis yra XVII amžiaus lygyje, tik su internetu, rašo Sputnik Latvija.

  Jis įsitikinęs, kad pasibaigus koronaviruso pandemijai visų laukia sunkūs laikai. Dabar kiekviena valstybė turi galvoti apie save, nes visa Europa susidurs su dideliais sunkumais. Tačiau, pasak jo, per krizės laikotarpį taip pat reikia sutelkti dėmesį į solidarumą.

  Ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad Latvija galės išgyventi artimiausius kelis mėnesius, tačiau ilgą laiką negalės egzistuoti uždarų sienų sąlygomis.

  "Baltijos šalys nei Tarybų Sąjungoje, nei dabar — Europos Sąjungoje — nebuvo pakankamai išsivysčiusios. Kitaip nei Rusija, Kinija ir JAV, jos negali vystytis uždarų sienų sąlygomis. Latvija gali išgyventi tokią situaciją mėnesį, du, tris, bet jei po to Europos ekonomika neįsijungs ir nepradės veikti, aš nematau, kaip toliau egzistuos Latvijos ekonomika. Neįsivaizduoju, kaip ji egzistuos, jei per artimiausius du mėnesius neįvyks sugrįžimas prie normalaus gyvenimo ir karantino panaikinimas, nes Latvijos šiuolaikinės ekonomikos 60 procentų sudaro paslaugų sektorius. O paslaugų sfera dabartinės krizės sąlygomis žlugo pirmoji", — paaiškino analitikas.

  Anot Nosovičiaus, Latvijai svarbi pramonės šaka išgyveno sunkius laikus dar prieš situaciją su koronavirusu, ir dabar akivaizdu, kad po pandemijos ši krizė tik sustiprės.

  "Visuotinis nuosmukis, kuris dabar vadinamas "pasauline didžiąja depresija", sustabdys techninius srautus. Tai yra dėsninga bet kurios krizės dalis. Krizės metu prekių judėjimas sustoja. Šia prasme Latvijos uostai ir geležinkelis, kurie įėjo į koronakrizę susilpnėję, gali iš viso bankrutuoti", — mano analitikas.

  Nosovičius pabrėžė, kad Latvijoje rimtos pramonės praktiškai neliko. Latvijos elitas amžiaus pradžioje ėmėsi respublikos industrializacijos kurso, nors sovietmečiu šalis buvo pramoninė. Pasak eksperto, jei tokia struktūra būtų išlikusi iki šių dienų, tai Latvijai ji būtų ramstis esant dabartinei krizei.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1837)

  Dar šia tema

  Ekonomistas numato pasaulio ekonomikos transformaciją dėl COVID-19
  Dėl koronaviruso sumažėjo krovinių pervežimai "Lietuvos geležinkeliais"
  Finansų ministerija papasakojo, kaip dėl karantino kiekvieną savaitę mažėja BVP
  Lietuvoje paaiškinta, kas "sukėlė šoką" gamtinių dujų rinkoje
  ES įsteigs ekonomikos atkūrimo fondą
  Parako statinė: visuotinė skola siekia 255 trilijonus dolerių
  Tegai:
  koronavirusas, ekonomikos krizė, Latvija

  Svarbiausios temos