04:03 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Buvusio "Oxford Business Group" vyriausiojo analitiko Pauliaus Kunčino teigimu, artimiausiu metu šie rodikliai gali išaugti du ar tris kartus

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Kasdien dėl karantino darbo netenka apie du tūkstančiai žmonių Lietuvoje, neoficialiame ekspertų forume teigė "Pandemijos ekonomikos grupė".

  Buvusio "Oxford Business Group" vyriausiojo analitiko Pauliaus Kunčino teigimu, artimiausiu metu šie rodikliai gali išaugti du ar tris kartus.

  Ligoninės palata
  © Sputnik / Пресс-служба Департамента здравоохранения города Москвы

  Ekspertai mano, kad Lietuva sureagavo į viruso sukeltą krizę pavėluotai ir konservatyviai. Be to, šalis naudoja tik dalį galimų lėšų, sakė Simonas Gustainis, "BaltCap" privataus kapitalo fondo valdytojo partneris.

  "Nagrinėdami valstybių pažadus, matome, kad Lietuva yra kukliame režime, tiek apimtimis, tiek požiūriu. Mes matome, kad visi instrumentai yra iš ES paramos skirstymo eros, kai tos priemonės yra apie rizikos pasidalinimą, o ne likvidumo tiekimą", — sakė jis.

  Viešojo administravimo ekspertas Klaudijus Maniokas mano, kad Vilnius išmoko kai kurias 2008–2009 metų ekonominės krizės pamokas, bet ne visas. Jis pabrėžė, kad pradinė veiksmų planavimo reakcija buvo teisinga.

  "Pandemijos ekonomikos grupė" — neformalus ekspertų forumas, kuris apibendrina ir analizuoja informaciją apie pandemijos iššūkius ekonomikai, teikia informaciją ir pateikia rekomendacijas, kaip elgtis artėjant Lietuvos ekonomikos nuosmukiui dėl COVID-19.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Anksčiau Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad Lietuvoje yra apie 140 tūkst. įmonių ir savarankiškai dirbančių piliečių, kuriuos finansiškai paveikė dabartinė krizė. Jis pažymėjo, kad iš penkių milijardų, skirtų verslui ir ekonomikos atkūrimui paremti, beveik trečdalis — 1,3 milijardo eurų — yra Ūkio ir inovacijų ministerijos, kuri spręs kompensacijų klausimą, žinioje.

  Lietuvoje užfiksuota daugiau nei 1020 koronavirusinės infekcijos atvejų. Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo Aurelijaus Verygos, nuo infekcijos mirė 23 žmonės, 54 pasveiko.

  Karantino režimas įvestas nuo kovo 16 dienos ir pratęstas iki balandžio 27 dienos.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 1,5 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 92 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvos konservatoriai galvoja tik apie politiką, užuot rūpinęsi gyventojais
  Vokietijos URM vadovas įvertino JAV ir Kinijos kovos su koronavirusu patirtį
  Tegai:
  koronavirusas, ekonomikos krizė, Lietuva, bedarbiai

  Svarbiausios temos