18:07 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (415)

  Pirmąjį Astravo AE jėgainės bloką planuojama fiziškai paleisti liepos mėnesį, o energiją tiekti į rinką — šių metų rudenį

  VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Fizinis pirmojo Astravo AE energijos bloko paleidimas planuojamas liepą, "ONT" televizijos kanale sakė energetikos ministras Viktoras Karankevičius.

  "Šiais metais planuojamas fizinis energetinio bloko agregato paleidimas, tai yra pirmųjų kilovatvalandžių pristatymas į šalies energetikos sistemas", — sakė jis.

  Energetikos ministras pažymėjo, kad apytikslis fizinio paleidimo laikotarpis numatomas liepą, o pirmųjų kilovatvalandžių elektros energijos tiekimas iš atominių elektrinių planuojamas rugsėjo–spalio mėnesiais.

  Energetikos ministras išreiškė viltį, kad visi pradiniai darbai bus vykdomi pagal planą.

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma Gardino srityje, už 50 kilometrų nuo Vilniaus.

  Statybos rangovas — "Atomstrojeksport" ("Rosatom" dalis). Branduolinę jėgainę sudarys du energijos blokai su VVER-1200 reaktorių įrenginiais.

  Baltarusijos AE statybai buvo pasirinktas AE-2006 projektas — tipiškas Rusijos naujosios 3+ kartos branduolinių elektrinių projektas su patobulintais techniniais ir ekonominiais rodikliais, atitinkančiais moderniausius, vadinamuosius "po Fukušimos" saugos standartus, aplinkosaugos ir sanitarijos reikalavimus.

  Pagal Energetikos ministerijos planus, pirmasis Astravo AE jėgainės energetinis blokas turėtų būti pradėtas eksploatuoti 2020 metais, antrasis — 2021 metais.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (415)

  Dar šia tema

  Kasdien beveik du tūkstančiai Lietuvos žmonių lieka be darbo
  G20 šalys pasižadėjo nedelsdamos imtis priemonių stabilizuoti energetikos rinką
  Tegai:
  energija, Astravo atominė elektrinė (AE)

  Svarbiausios temos