04:29 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot leidinio, naujasis OPEC+ susitarimas tapo kompromisu krizei įveikti, ir Maskva neva buvo priversta derėtis esant nepalankioms sąlygoms

  VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Dėl koronaviruso pandemijos Rusijai teko "padaryti nuolaidų" dėl naftos sandorio, rašo "Bloomberg" su nuoroda į šaltinius.

  Naftos gavyba
  © Sputnik / Виталий Тимкив

  Anoniminis agentūros pašnekovas pareiškė, kad naujasis OPEC+ susitarimas tapo kompromisu krizei įveikti, ir Maskva neva buvo priversta derėtis esant nepalankioms sąlygoms.

  Anksčiau Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad sandoris padeda išlaikyti daugiau ar mažiau stabilią kainų dinamiką, ir dėl jo naftos rinkoje pavyko išvengti chaoso. Kremliaus atstovas pažymėjo, kad susitarimas parodė naftą išgaunančių šalių sugebėjimą pasiekti konsensusą, o jo sudarymas buvo naudingas tiek Rusijai, tiek JAV. Pasak Rusijos energetikos ministro Aleksandro Novako, Vladimiras Putinas atliko lemiamą vaidmenį siekiant susitarimo.

  Dieną prieš tai JAV prezidentas Donaldas Trampas padėkojo Rusijos vadovui ir Saudo Arabijos karaliui Salmanui bin Abdulazizui už bendradarbiavimą stabilizuojant padėtį pasaulio energetikos rinkose.

  OPEC+ susitarimas

  OPEC+ dalyviai galutinai susitarė sudaryti naują sandorį, pagal kurį naftos gavyba gegužės–birželio mėnesiais bus sumažinta 9,7 mln. barelių per parą, ateityje ši apimtis bus sumažinta iki 7,7 mln. barelių.

  Derybos truko beveik penkias dienas dėl Meksikos, kuri atsisakė sumažinti gamybą 400 tūkst. Tačiau galiausiai pavyko susitarti, kad Meksika sumažintų gamybą 100 tūkst., o likusius 300 tūkst. kompensuotų JAV.

  Kaip anksčiau papasakojo Novakas, Rusija pagal naują susitarimą gegužės–birželio mėnesiais sumažins naftos gavybą 2,5 milijono barelių per parą iš sutartų 9,7 milijono barelių.

  Dar šia tema

  Preliminarus OPEC+ susitarimo rezultatas: tai sandoris ir jis neterminuotas
  G20 šalys pasižadėjo nedelsdamos imtis priemonių stabilizuoti energetikos rinką
  OPEC+ atskleidė naftos sandorio detales
  Didžiosios naftos paliaubos: kas bus toliau?
  Tegai:
  OPEC, nafta, Rusija

  Svarbiausios temos