19:27 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kovo mėnesį OPEC+ nesugebėjo susitarti dėl būsimo naftos gavybos sandorio koronaviruso pandemijos fone, dėl to susitarimas buvo nutrauktas ir prasidėjo kainų karas rinkoje

  VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Saudo Arabijos energetikos ministerijos vadovas Abdulazizas bin Salmanas kovo mėnesį įvykusį nesutarimą su Rusija palygino su nesutarimais, kurie kyla bet kurioje šeimoje, tačiau tuo pačiu daro ją tvirtesnę ir stipresnę.

  Naftos gavyba, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виталий Тимкив

  Kovo mėnesį OPEC+ nesugebėjo susitarti dėl būsimo sandorio koronaviruso pandemijos fone, dėl to susitarimas buvo nutrauktas ir prasidėjo kainų karas rinkoje. Tada Rusija siūlė pratęsti susitarimą jau galiojančiomis sąlygomis, kad būtų galima tiksliau įvertinti situaciją ir priimti labiau subalansuotą sprendimą, tuo tarpu Saudo Arabija buvo pasirengusi priimti tik variantą, kad Aljanso naftos gavybos sumažinimas padidėtų 1,5 mln. barelių per parą.

  "Aš nepavadinčiau to skyrybomis. Kaip ir bet kurioje šeimoje, tarp jos narių būna nesutarimai. Tačiau paprastai šeimos neišneša šiukšlių už durų ir visada nesutarimai išsprendžiami. Žinote, viskas priklauso nuo to, koks stiprus ryšys šeimoje, o šioje šeimoje jis stiprus. Ir nesutarimų įveikimas daro bet kurią šeimą dar stipresnę... Taigi, kaip jau sakiau, mes esame šeima. Ir kaip šeima mes dabar esame atsparesni bet kokiems galimiems nesutarimams, kurie gali kilti ateityje", — sakė ministras interviu televizijos kanalui "Bloomberg TV".

  "Taigi, atsiprašau, jei nuvilsiu, mums nereikia jokių skyrybų", — pridūrė jis.

  OPEC+ balandžio 12 dieną susitarė sumažinti naftos gavybą 9,7 mln. barelių per parą gegužės–birželio mėnesiais, 7,7 mln. barelių per antrąjį metų pusmetį ir dar 5,8 mln. iki 2022 metų balandžio pabaigos. Kaip atskaitos taškas buvo paimtas 2018 metų spalis, tačiau Rusijos Federacijai ir Saudo Arabijai buvo paimta 11 milijonų barelių per parą, nuo kurių, pagal analogiją su visais, vyks mažinimas atitinkamai 23 %, 18 % ir 14 %. Atskirų sąlygų pareikalavo Meksika: ji gegužę–birželį sumažina gamybą tik 100 tūkst. barelių per parą, likusius 300 tūkst. vietoje jos sumažina JAV.

  Dar šia tema

  Koronavirusas pakirto OPEC: Rusija skiriasi su karteliu
  Rusija, OPEC ir JAV ruošiasi nustatyti naują tvarką
  Preliminarus OPEC+ susitarimo rezultatas: tai sandoris ir jis neterminuotas
  Sandoris lyg ir yra, bet jo nėra. Kokia yra pagrindinė OPEC+ susitikimo intriga
  Tegai:
  koronavirusas, OPEC, Saudo Arabija, Rusija

  Svarbiausios temos