20:55 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV vadovas negalės svariai prisidėti prie pasaulinės naftos gavybos mažinimo schemos pagal OPEC+ susitarimą, nes jis negali pažadėti, kad sumažės gavyba pačiose JAV, mano straipsnio autoriai

  VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Neseniai pasirašytas OPEC+ susitarimas sumažinti naftos gavybą įvarė JAV prezidentą Donaldą Trampą į spąstus, rašo žurnalas "The American Conservative".

  Straipsnyje pabrėžiama, kad Amerikos vadovas laiko sandorio sudarymą savo nuopelnu, nurodydamas, kad būtent jis sugebėjo įtikinti Meksiką nusileisti.

  Naftos gavyba, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виталий Тимкив

  Nepaisant to, straipsnio autoriai Trampo sėkmę pavadino iliuzine, nes jis negali pažadėti, kad sumažės gavyba pačiose JAV, ir negali svariai prisidėti prie pasaulinės naftos gavybos mažinimo schemos.

  Leidinyje teigiama, kad JAV naftos gavybos kompanijos ir toliau patirs krizę, kai pasaulinėje energetikos rinkoje bus perteklinė pasiūla, o daugelis jų bankrutuos. Tai gali išprovokuoti krizę JAV, kuri bus "baisesnė nei ta, kuri buvo 1930-aisiais metais".

  Autoriai mano, kad tokia situacija įvaro Trampą į "naftos spąstus", kurie privers jį kreiptis pagalbos į kitas šalis mainais už sankcijų sušvelninimą ar dalinį sankcijų panaikinimą, įskaitant Rusijos atžvilgiu.

  Praėjusios savaitės pabaigoje OPEC+ šalys susitarė sumažinti naftos gavybą 9,7 mln. barelių per parą gegužės–birželio mėnesiais, 7,7 mln. barelių — antrąjį metų pusmetį ir 5,8 mln. barelių — iki 2022 metų balandžio pabaigos. Rusijai ir Saudo Arabijai atskaitos taškas bus 11 milijonų barelių per parą. Meksika pareikalavo atskirų sąlygų: gegužę–birželį ji sumažins gavybą tik 100 tūkst. barelių per parą, o likusią dalį kompensuos JAV.

  Dar šia tema

  Didžiosios naftos paliaubos: kas bus toliau?
  Saudo Arabija nesutarimus su Rusija palygino su santykiais šeimoje
  Ekspertas: kainas naftos rinkoje "įsupa" spekuliantai
  "Bloomberg" papasakojo apie Rusijos "nuolaidą" dėl naftos sandorio
  Dėl COVID-19 Putinas pasiūlė papildomų priemonių ekonomikai paremti
  Analitikas: gegužę naftos paklausa nors ir negreitai, bet didės
  Tegai:
  nafta, JAV, Donaldas Trampas, OPEC

  Svarbiausios temos