09:03 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Rail Baltica" statyba (72)

  Darbų, dėl kurių bus skelbiamas konkursas, vertė sieks beveik 480 milijonų eurų, Lietuva jau užsitikrino pusę finansavimo

  VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Lietuvoje planuojama skelbti "Rail Baltica" ruožo nuo Kauno iki Panevėžio statybos darbų konkursus. Rengiantis konkursams "Lietuvos geležinkeliai" konsultuosis su rinkos dalyviais, praneša bendrovė. Tikimasi, kad tai leis konkurso sąlygas padaryti kuo aiškesnes ir tikslesnes, kad potencialūs dalyviai galėtų suteikti paslaugas pagal numatytus terminus ir biudžetą.

  "Po konsultacijų, atsižvelgus į jų rezultatus, bus baigti rengti pirkimo dokumentai ir skelbiami rangos darbų konkursai, kurių vertė sieks beveik 480 mln. eurų iš kurių Lietuva jau yra užsitikrinusi beveik pusę finansavimo. Šie darbai, kaip ir visas "Rail Baltica" projektas, kurio bendra vertė siekia 2,8 mlrd. Eurų, COVID-19 akivaizdoje, gali tapti milžinišku "gelbėjimo ratu" Lietuvos verslui, todėl raginu įmones nebūti tik pasyviais stebėtojais, o aktyviai prisidėti prie projekto įgyvendinimo", — pareiškė "Lietuvos geležinkelių infrastruktūros" generalinis direktorius Karolis Sankovski.

  Konsultacijų metu verslo bus prašoma pateikti savo įžvalgas, siūlymus bei rekomendacijas Projekto viešiesiems pirkimams, parenkant pirkimo modelį, nustatant kvalifikacinius reikalavimus, pasiūlymų vertinimo ekonominio naudingumo kriterijus, pagrindines Pirkimo sutarties nuostatas.

  Beveik už 480 mln. eurų ruože nuo Kauno iki Panevėžio, bus įrengta 96 km naujos geležinkelio sankasos dvikeliui 1435 mm pločio vėžės geležinkelio keliui, pritaikytam greitaeigių traukinių eismui, pastatyti inžineriniai statiniai ir jungiamieji automobilių keliai. Įrengta 58 km viršutinės kelio konstrukcijos. Pastatytas tiltas per Neries upę. ​

  "Rail Baltica" geležinkelio ruožo nuo Kauno iki Lietuvos–Latvijos sienos rangos darbų pirkimas vyks dviem etapais. Pirmame etape, taikant dinamines pirkimo sistemas, bus atrinkti minimalius kvalifikacinius reikalavimus tenkinantys Rangovai atskiriems objektams: naujos 98 km ilgio geležinkelio sankasos, inžinerinių statinių ir jungiamųjų automobilių kelių įrengimui nuo Kauno iki Panevėžio; 58 km viršutinės geležinkelio kelio konstrukcijos įrengimui ir tilto per Neries upę statybai", — pažymima bendrovės pranešime.

  Antrojo etapo metu bus skelbiama iki 12 rangos pirkimų konkretiems specifiniams infrastruktūros objektams.

  "Rail Baltica"

  "Rail Baltica" projektas — tai geležinkelis, jungiantis Baltijos šalis su Vakarų Europa. Jis eis per Berlyną, Varšuvą, Vilnių, Kauną, Rygą ir Taliną. Maršrutą buvo numatyta pratęsti iki Suomijos naudojant vandens transportą, tačiau Helsinkis pristabdė savo dalyvavimą.

  Projekto vertė siekia 5,8 milijardo eurų. Periodiškai pasirodo informacija, kad geležinkelio tiesimas kainuos brangiau, nei buvo numatyta iš pradžių.

  Kai kurie Baltijos šalių politikai kalba apie galimą "Rail Baltica" įgyvendinimo terminų vėlavimą. Latvijos transporto ministras Talis Linkaitis pareiškė, kad projektas gali užtrukti mažiausiai 2–2,5 metų, o Estijos valstybės kontrolė pažymėjo, kad Talinas, savo ruožtu, atsilieka pagal realizavimo terminus daugiau nei dvejus metus, o visas projektas — pusantrų metų.

  Lietuva nusiteikusi pozityviau nei jos kaimynės. Vilnius tikisi, kad "Rail Baltica" bus baigtas laiku, ir periodiškai teikia pareiškimus apie jau atliktus darbus ir ateities planus.

  Traukinių paleidimas planuojamas 2026 metais.

  Daugelis ekspertų skeptiškai vertina būsimą geležinkelį. Jie atkreipė dėmesį į projekto nerentabilumą ir jo ekonominį beprasmiškumą.

  Предполагаемый план движения поездов по Rail Baltica
  © Photo : Rail Baltica
  Numatomas traukinių judėjimo "Rail Baltica" keliu planas
  Temos:
  "Rail Baltica" statyba (72)

  Dar šia tema

  "LG" praėjusiais metais suremontavo bei atnaujino 83 km šalies geležinkelio kelių
  Bus rekonstruotas svarbiausias tiltas pagrindinėje Lietuvos geležinkelio magistralėje
  Dėl koronaviruso sumažėjo krovinių pervežimai "Lietuvos geležinkeliais"
  Lietuva siekia papildomų ES lėšų "Rail Baltica" statybai
  Politologas: Baltijos šalys baiminasi, kad "Rail Baltica" biudžetą pasidalins ne jos
  Ekspertas: abejonės dėl "Rail Baltica" projekto netrukdo Lietuvai gauti ES pinigų
  Tegai:
  Lietuvos geležinkeliai, Rail Baltica, Lietuva

  Svarbiausios temos