20:32 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Gitano Nausėdos, Lietuvoje pandemijos plitimas stabilizuojasi, ir dabar prioritetu tampa ekonominių priemonių, skirtų Lietuvai žengti iš krizės, įveiklinimas

  VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Krizė Lietuvą paveiks ne taip reikšmingai kaip prieš dešimtmetį, pareiškė prezidentas Gitanas Nausėda, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba. 

  Pirmadienį prezidentas konferenciniu skambučiu kalbėjosi su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos vadovu Lietuvai Borja Gracia ir TVF patarėju Šiaurės ir Baltijos šalių regionui Marijumi Bernatavičiumi.

  Per pokalbį aptarus Lietuvos ir pasaulio ekonomikos plėtros prognozes bei TVF duomenis dėl koronaviruso įtakos regiono ekonomikos vystymuisi, numatoma, kad ūkio atsigavimas Lietuvoje turėtų prasidėti antrąjį šių metų pusmetį.

  Kaip pažymėjo prezidentas, Lietuvoje pandemijos plitimas stabilizuojasi, tad dabar prioritetu tampa ekonominių priemonių, skirtų Lietuvai žengti iš krizės, įveiklinimas. 

  "TVF duomenys rodo, kad krizė mūsų šalį paveiks ne taip reikšmingai kaip 2009 metais, didžiausią įtaką tam turės narystė euro zonoje, užtikrinanti didesnį finansinį stabilumą ir santykinai mažą skolinimosi kainą, bei gera ekonominė situacija prieš prasidedant krizei. Tai leis greičiau grįžti į ekonomikos plėtros lygį, buvusį prieš prasidedant pandemijai", — sakė prezidentas.

  Pokalbyje aptartas šalies ekonomikos fiskalinio skatinimo paketas ir apsikeista mintimis apie efektyvias pasaulines COVID-19 paveiktos ekonomikos gaivinimo praktikas.

  Pokalbio metu dėmesio skirta ir kainų reguliavimo klausimui šalyje. TVF atstovai teigė, kad kainų reguliavimas yra nepatartinas įrankis, nes iškraipo rinkos ekonomikos balansą, siunčia klaidinančius signalus, paprastai turi ilgalaikį neigiamą poveikį tiek prekių pasiūlai, tiek visos valstybės ekonomikos funkcionavimui.

  Praėjusią savaitę Nausėda vetavo Seimo priimtą įstatymą, leidžiantį Vyriausybei dėl koronaviruso paskelbto karantino reguliuoti kai kurias kainas, riboti prekių arba paslaugų prieinamumą. Šalies vadovas atkreipė dėmesį, kad rengiant Civilinės saugos įstatymo pakeitimus nebuvo atliktas išsamus numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimas.

  Lietuvoje iš viso patvirtinti 1348 COVID-19 atvejai. Iš viso nuo koronavirusinės infekcijos Lietuvoje mirė 37 žmonės, 298 žmonės pasveiko.

  Lietuvoje karantinas įvestas iki balandžio 27 dienos. Valdžia svarsto galimybę sušvelninti jo sąlygas.

  Dar šia tema

  Koronavirusas ir sukčiavimas: kur lietuvius nuves noras pasipelnyti iš šios krizės
  Lietuva koronaviruso krizei įveikti skolinasi 1,5 mlrd. eurų
  Baltijos šalių prezidentai tarėsi dėl COVID-19 krizės padarinių mažinimo strategijos
  Tegai:
  pandemija, Lietuva, prezidentas, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos