13:14 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Anksčiau JAV prezidentas sakė, kad pasirašys dekretą dėl imigracijos į šalį sustabdymo, kad išsaugotų Amerikos piliečių darbo vietas

  VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas gali pasirašyti paskelbtą dekretą dėl imigracijos į šalį sustabdymo, tačiau tai yra oportunistinis žingsnis, kuris mažai tikėtina, kad atneš radikalių pokyčių, RIA Novosti sakė Rusijos užsienio reikalų tarybos programos vadovas Ivanas Timofejevas.

  Anksčiau Trampas sakė, kad pasirašys dekretą dėl imigracijos į šalį sustabdymo, kad išsaugotų Amerikos piliečių darbo vietas.

  "Jis gali jį visiškai pasirašyti. Dabar apskritai daugeliui šalių sienų uždarymas yra būtina priemonė, todėl jis gali naudoti koronavirusą kaip pasiteisinimą tai padaryti. Tačiau vis dar yra du sudedamieji punktai, kurie yra svarbūs jam ir respublikonams. Pirmasis yra "America First" šūkis ir įdarbinimas amerikiečiams. Ypač dabar, kai neišvengiamas ekonominis nuosmukis, galimas nedarbas, laisvą vietų dalį gali užimti darbo netekę JAV piliečiai", — teigė jis.

  Kitas punktas susijęs su nelegalia migracija prie JAV ir Meksikos pasienio, respublikonai ilgą laiką bandė sugriežtinti kontrolę pasienyje, priminė jis. Trampas gali pasinaudoti čia esančia situacija ir sugriežtinti kontrolę pasienyje.

  "Jis turi teisę dėl epidemiologinių priežasčių uždaryti sieną. Bet kai JAV ekonomika pasveiks nuo koronaviruso, jai reikės migrantų. Tai daugiau oportunistinis žingsnis. Nemanau, kad kažkas ilgą laiką iš esmės pasikeis", — pabrėžė jis.

  Šiuo metu JAV išlieka pasaulio lydere pagal užsikrėtusių COVID-19 ir mirusių žmonių, kuriems nustatyta šis koronavirusas, skaičių. Bendras mirčių skaičius šalyje viršijo 42 tūkst., koronavirusu užsikrėtė daugiau nei 784 tūkst. žmonių. Pasveiko daugiau nei 72 tūkst.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 2,3 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 160 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Trampas pareiškė, kad pasirašys dekretą dėl imigracijos į JAV sustabdymo
  Juokingas vaizdo įrašas: JAV policininkai 40 minučių gaudė pabėgusią kiaulę
  Tegai:
  koronavirusas, imigrantai, imigracija, JAV

  Svarbiausios temos