04:37 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pabrėžė šaltiniai, "prekybininkų tapatybės neįmanoma nustatyti, tačiau jie nėra Rusijos pareigūnai". Kita vertus, vienas iš šaltinių teigė, kad "derybas vykdantys asmenys pritraukia žmones, susijusius su Kremliumi"

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. JAV Prekių būsimųjų sandorių komisija (CFTC) tiria, ar prekybininkai galėtų gauti viešai neatskleistą informaciją apie kovo mėnesį vykusias OPEC+ šalių derybas, pranešė "Bloomberg", cituodamas du šaltinius, susipažinusius su situacija.

  Kaip pranešė šaltiniai, CFTC vykdo tyrimą, norėdama išsiaiškinti, ar "nenutekinti Rusijos vyriausybės strategijos aspektai derybose su kitais OPEC+ nariais anksčiau laiko".

  Šaltinių teigimu, CFTC tikrina, ar "prekybininkai, turintys viešai neatskleistą informaciją apie Rusijos derybas su kitomis OPEC+ šalimis, galėtų uždirbti milijonus dolerių iš nelegalių naftos kainų svyravimo kursų".

  Kaip pabrėžė šaltiniai, "prekybininkų tapatybės neįmanoma nustatyti, tačiau jie nėra Rusijos pareigūnai". Kita vertus, vienas iš šaltinių teigė, kad "derybas vykdantys asmenys pritraukia žmones, susijusius su Kremliumi".

  Kovo mėnesį vykusiame susitikime dėl rinkos rėmimo priemonių OPEC+ šalys nesugebėjo išspręsti skirtumų dėl susitarimo ateities.

  Tuomet nebuvo pasiektas sutarimas nei dėl Rusijos siūlymo tiesiog pratęsti susitarimą, kad būtų priimtas labiau subalansuotas sprendimas, nei dėl Saudo Arabijos idėjos padidinti gamybos apimtį 1,5 mln. barelių per dieną. Susitikimas baigėsi sandorio žlugimu ir pagreitėjusiu naftos kainų kritimu.

  Anksčiau OPEC+ šalys susitarė sumažinti naftos gavybą 9,7 mln. barelių per parą gegužės–birželio mėnesiais, 7,7 mln. barelių — antrąjį metų pusmetį ir 5,8 mln. barelių — iki 2022 metų balandžio pabaigos. Rusijai ir Saudo Arabijai atskaitos taškas bus 11 milijonų barelių per parą. Meksika pareikalavo atskirų sąlygų: gegužę–birželį ji sumažins gavybą tik 100 tūkst. barelių per parą, o likusią dalį kompensuos JAV.

  Dar šia tema

  Pirmą kartą nuo 1999 metų "Brent" rūšies naftos kaina nukrito žemiau 16 USD už barelį
  "Atrodo, kad rusai laimi naftos karą"
  Tegai:
  OPEC, JAV, nafta

  Svarbiausios temos