20:01 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Ekspertas pažymėjo, kad VEB atidžiai seka Pakistane ir Indijoje sukauptą patirtį, kaip vystosi situacija Kinijoje, kaip atsidaro Vokietijos ir Austrijos ekonomikos

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. VEB (Rusijos valstybinė plėtros korporacija) susitarė su Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos (ŠBO) nariais sukurti krizės įveikimo planą, sakė valstybinės korporacijos pirmininkas Igoris Šuvalovas per ŠBO tarpbankinės asociacijos seminarą, praneša RIA Novosti.

  "Apskritai, per seminarą iš tikrųjų sutarėme, kad pateiksime parengtą dokumentą — bendrą veiksmų planą ir, jei galėsime susitarti dėl šio kelio, tai bus rimtas, bendras mūsų rezultatas ir mes galėsime tai parodyti savo vyriausybėms ir savo šalių vadovams", — sakė Šuvalovas.

  "Tiesą sakant, kai kurie aspektai bus susiję su šiuo mūsų bendrų veiksmų mechanizmu, įskaitant tai, kaip koordinuotai išeiti iš šios labai sunkios situacijos. Mano pozicija dėl ankstesnės ir dabartinės patirties tokia, kad, visų pirma, manau, turėtume koncentruotis į ekonomikos atvėrimą, valstybių sienų atvėrimą ir siekti didesnės spartos tarptautinėje prekyboje ir tarptautinėje integracijoje", — pridūrė jis.

  Šuvalovas pažymėjo, kad VEB atidžiai seka Pakistane ir Indijoje sukauptą patirtį ir tai, kaip atsidaro Vokietijos ir Austrijos ekonomikos.

  "Apskritai, sukaupta daug pozityvios patirties, ir, be abejo, mūsų pagrindinis uždavinys yra galvoti apie tai, kaip sudaryti geresnes sąlygas išeiti iš šios krizinės situacijos. Paprastai tam turime daug įrankių, kai ekonomikoje iškyla kriziniai reiškiniai, ypatingą vaidmenį atlieka nacionaliniai plėtros bankai", — pabrėžė jis.

  "Iš tiesų, 2020 metų krizė labai skiriasi nuo ankstesnių krizių, be to, galbūt mes pereisime tam tikrus etapus, kurie mums primins tam tikrą neigiamą praeityje įgytą patirtį. Tai apima daugiau kaip 20 % pasaulio BVP ir daugybę kitų skaičių, kurie paprastai rodo, jog esame didžiulė jėga, galinga organizacija", — apibendrino Šuvalovas.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 2,5 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 172 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Dar šia tema

  Karščiavimo klinikos atidarytos visoje Lietuvoje
  Merkel teigia, kad norint įveikti krizę reikia griežtų priemonių
  Tegai:
  krizė, koronavirusas

  Svarbiausios temos