14:21 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2352)

  H1N1 pandemija tęsėsi nuo 2009 metų sausio iki 2010 metų rugpjūčio mėnesio ir paveikė daugiau nei 200 šalių ir teritorijų. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, visame pasaulyje nuo kiaulių gripo mirė 18 449 žmonės

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. COVID-19 padėtis yra daug blogesnė nei 2009 metų kiaulių gripo (H1N1) protrūkis, o ekonominės pasekmės šalims gali būti daug blogesnės nei pats koronavirusas, kai milijonai žmonių gali patirti badą, RIA Novosti sakė JT Pasaulinės maisto programos atstovė (WFP) Abir Etefa (Abeer Etefa).

  "Nemanau, kad mes kada nors esame patyrę tokią rimtą situaciją, net ir per H1N1, kurią matome šiandien. Sveikatos apsaugos pareigūnai ją apibūdino kaip neturinčią precedento. Tai, kad dauguma šalių yra uždarytos, tai yra kažkas visiškai naujo pasauliui. Net H1N1 metu mes nesusidūrėme su oro uostų, sienų, absoliučiai laisvos oro erdvės uždarymu, kai niekas neturėtų įvažiuoti ar išvykti iš šalies", — sakė ji.

  H1N1 pandemija tęsėsi nuo 2009 metų sausio iki 2010 metų rugpjūčio mėnesio ir paveikė daugiau nei 200 šalių ir teritorijų. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, visame pasaulyje nuo kiaulių gripo mirė 18 449 žmonės.

  Ji priminė, kad dabartinė padėtis laikoma viena rimčiausių sveikatos krizių šiuolaikinėje istorijoje ir yra lyginama su 1918 metų Ispanijos gripo pandemija, kuri tęsėsi dvejus metus.

  Ji pridūrė, kad ekonominės pandemijos pasekmės gali būti dar reikšmingesnės nei pats virusas, nes milijonai žmonių gali susidurti su badu.

  "Tai palies žmones visame pasaulyje, kurie priklauso nuo atlyginimų, kad galėtų išmaitinti savo šeimas. Mūsų tikslas yra atkreipti žmonių dėmesį į krizę ir milijonų žmonių, kurie nukentės, ateityje", — sakė ji.

  Anksčiau JT Pasaulinės maisto programos (WFP) vykdomasis direktorius David'as Beasley'is teigė, kad jei nepradėsime veikti dabar, žmonija ateityje gali patirti badą.

  Antradienį Pasaulinė maisto programa savo prognozėse paskelbė, kad dėl COVID-19 padarinių iki 2020 metų pabaigos badaus maždaug 130 milijonų žmonių pasaulyje.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 2,6 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 181 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2352)

  Dar šia tema

  Virusologas įvertino antrosios koronaviruso bangos riziką
  Trampas saulės šviesą pavadino koronaviruso žudike
  Tegai:
  pandemija, gripas, koronavirusas, JT Generalinė Asamblėja

  Svarbiausios temos