09:54 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot Lenkijos "PGNiG", Rusijos įmonė pažeidžia Stokholmo arbitražo sprendimą dėl pirkimo ir pristatymo kainų

  VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Lenkijos naftos ir dujų bendrovė "PGNiG" pranešė, kad "Gazprom" išrašė sąskaitas faktūras už dujas senosiomis sąlygomis, kurios galiojo iki Stokholmo arbitražo sprendimo peržiūrėti tiekimo kainas.

  Lenkijos teigimu, "Gazprom" išrašė sąskaitas faktūras už dujas, tiektas kovą ir balandžio mėnesio pirmoje pusėje, "apeinant naujas kainų sąlygas". "PGNiG" taip pat pareiškė, kad "iš Rusijos bendrovės negavo sąskaitos faktūros patikslinimų".

  Anot "PGNiG", "Gazprom" pozicija "neturi jokio teisinio pagrindo", nes Stokholmo arbitražo sprendimas yra galutinis ir privalomas ginčo šalims.

  Bendrovės atstovų teigimu, už gautas rusiškas dujas buvo atsiskaitoma pagal naujas sutarties sąlygas. Bendrovė teigia, kad neturi skolų "Gazprom" ir laiku vykdo mokėjimo įsipareigojimus atsižvelgdama į naujas sutarties sąlygas.

  Be to, kaip pažymėjo spaudos tarnyba, "PGNiG" svarsto galimybę pranešti Europos Komisijai dėl to, kad "Gazprom" tariamai nesilaiko arbitražo nutarimo.

  1996 metų sutartyje (vadinamojoje "Jamalo sutartyje") numatyta, kad Lenkijai per metus teikiama iki 10 milijardų kubinių metrų Rusijos dujų. Sutartis galioja iki 2022 metų. 2012 metais dujų kaina Lenkijai pagal šią sutartį buvo sumažinta 10 procentų. 2015 metais "PGNiG" pateikė ieškinį Stokholmo arbitražo teismui dėl naujo išlaidų sumažinimo. Anot Lenkijos, sutartyje esančių dujų kaina yra per aukšta ir neatitinka rinkos būklės.

  Kovo pabaigoje Lenkijos įmonė pareiškė, kad laimėjo dujų kainos bylą prieš "Gazprom" ir turėjo teisę į 1,5 milijardo dolerių grąžinimą. "PGNIG" duomenimis, teismas pakeitė kainos formulę pagal sutartį, visų pirma dėl jos tiesioginio ryšio su gamtinių dujų kotiruotėmis Europos rinkoje, ir arbitražo sprendimas susijęs su dujų tiekimais, vykdomais nuo 2014 metų sausio 1 dienos.

  "Gazprom Eksport" savo ruožtu pareiškė, kad nagrinėja Stokholmo arbitražo sprendimą patikslinti dujų kainas Lenkijos "PGNiG", ir vis dėlto mano, kad per anksti įvertinti galimų mokėjimų sumą.

  Dar šia tema

  Lenkija stato — "Gazprom" laimi. "Baltic Pipe" rengia staigmeną Baltijos šalims
  "PGNiG" tapo vienintele SGD paskirstymo stoties vartotoja Lietuvoje
  Ekspertas: Lietuvoje vienos rusiškos dujos pakeičia kitas rusiškas dujas
  "Nord Stream-2" užbaigti galintis laivas pasuko link Europos
  Tegai:
  Gazprom, rusiškos dujos, dujos, Rusija, Lenkija, PGNiG

  Svarbiausios temos