19:36 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (415)

  Lietuvos prezidento patarėja pareiškė, kad kaimyninės valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka sako, jog šalis atvira visiems ekspertams

  VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai, kad šalis pasirengusi priimti tarptautinius ekspertus Baltarusijos atominės elektrinės saugumui įvertinti, sakė Prezidentūros užsienio politikos grupės vadovė Asta Skaisgirytė, pranešė "TASS".

  Anot jos, pasiūlymas buvo išsakytas praėjusią savaitę vykusiame valstybių vadovų pokalbyje.

  "Prezidentas Lukašenka atsakė, kad Baltarusija būtų pasirengusi priimti branduolinės energetikos ir ES ekspertus, kad jie vertintų pasirengimą saugos požiūriu", — sakė Skaisgirytė.

  Kaip papasakojo patarėja, Nausėda sakė, kad streso testų rekomendacijos turėtų būti įvykdytos dar iki elektrinės paleidimo. Atsakydamas į tai Lukašenka pareiškė, kad jo šalis atvira visiems ekspertams.

  Ginčas dėl Baltarusijos AE

  Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lietuvos valdžia nepatenkinta vietos pasirinkimu, taip pat tuo, kad elektrinė statoma dalyvaujant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Nuo pat projekto gyvavimo pradžios Lietuva pasisako kategoriškai prieš jį, kaltindama Minską "nesaugia statyba" ir pareikšdama, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" Lietuvos Respublikai. Savo ruožtu Baltarusija atmeta visus kaltinimus, teigdama, kad objektas statomas, laikantis tarptautinių saugos reikalavimų. Lietuvos valdžia visose tarptautinėse paltformose ragina atsisakyti Baltarusijos energijos.

  Interviu Sputnik Lietuva Energetikos ir finansų instituto vyresnysis ekspertas Sergejus Kondratjevas pažymėjo, kad Lietuvos valdžios institucijos rodo užsispyrimą Baltarusijos AE klausimu net koronaviruso pandemijos metu. Be to, elektrinės patikimumą ir saugumą jau įrodė tarptautinės branduolinės saugos institucijos.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (415)

  Dar šia tema

  Lietuva tikisi EK pagalbos blokuojant Baltarusijos AE energiją Baltijos šalyse
  Nausėda pasiskundė Zelenskiui dėl Astravo AE
  Ekspertas: energijos stokojančios Baltijos šalys "parduoda" piliečiams mitą apie vienybę
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, Gitanas Nausėda, Lietuva, Minskas, Astravo AE

  Svarbiausios temos