18:55 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Eksporto sumažėjimas susijęs ne tik su tuo, kad gyventojai yra izoliuoti, bet ir su tuo, kad nedirba didelės įmonės. Galima manyti, kad antrąjį ketvirtį vis dar bus pastebimas nuosmukis, tačiau po to situacija pagerės, mano analitikas Dmitrijus Lukašovas

  VILNIUS, gegužės 1 — Sputnik. Dėl koronaviruso epidemijos sumažėjo elektros ir kitų išteklių eksportas, nes dėl karantino smarkiai sumažėjo verslo veikla šalyse-vartotojose, sakė interviu Sputnik Lietuva "SoftLink" įmonės analitikas Dmitrijus Lukašovas.

  "Europoje karantinas, kitose kaimyninėse šalyse, su kuriomis sąveikauja "Inter RAO", tokia pati situacija, ir apskritai karantinas susijęs ne tik su tuo, kad gyventojai sėdi namuose, bet ir su tuo, kad įmonės, tarp jų ir pramoninės, nedirba. Tai yra, stambūs vartotojai nenaudoja elektros energijos, ir greičiausiai dėl to sumažėjo eksportas", — teigė jis.

  Anot Lukašovo, antrąjį ketvirtį vis dar bus pastebimas nuosmukis, o nuo trečiojo ketvirčio rinka pradės atsigauti.

  Rusijos įmonių grupė "Inter RAO" pirmąjį metų ketvirtį sumažino elektros energijos eksportą 39,2 proc. (iki 2,94 mlrd. kilovatvalandžių), eksportas į Lietuvą sumažėjo 52 proc.

  Į šalį buvo pristatyta 0,814 milijardų kilovatvalandžių. Tuo pačiu 2019 metų laikotarpiu Lietuva gavo 1,677 milijardo kilovatvalandžių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Dar šia tema

  Per metus sumažėjo eksportuotų ir importuotų prekių kainos
  Tiesos baimė: ką slepia Lietuvos informacinio saugumo gynėjai
  Lietuvoje fiksuojamas elektros kainų augimas
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, ES, elektros energija

  Svarbiausios temos