16:57 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiuo metu projektas yra nepelningas, nes jis — brangus, mano Estijos geležinkelio darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Olegas Čubarovas

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Atsižvelgiant į dabartinę situaciją ir krizę, geležinkelio "Rail Baltica" tiesimas gali būti įšaldytas, interviu Sputnik Lietuva pasakė Estijos geležinkelio darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Olegas Čubarovas.

  Geležinkelio magistralės "Rail Baltica" statyba stovi vienoje vietoje daugiausia dėl Estijos konservatorių liaudies partijos (EKRE), pareiškė vidaus reikalų ministras Martas Helmė, praneša portalas "ERR".

  Jis pažymėjo, kad projektas nejuda iš vietos. Statyboms superkamos žemės, mokami atlyginimai valdyboje esantiems žmonėms, "tačiau iš tikrųjų projektas yra įšaldytas", pabrėžė Helmė.

  Estijos geležinkelio darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Olegas Čubarovas pažymėjo, kad projektas šiuo metu yra nepelningas.

  "Šis projektas šiandien yra nuostolingas tik todėl, kad jis yra brangus, ir "Rail Baltica" kaip tokia egzistavo nuo sovietmečio, kai galėjome lengvai nuvažiuoti iki Lenkijos ir lengvai nuvažiuoti iki Berlyno", — pabrėžė jis.

  Anot Čubarovo, atsižvelgiant į esamą situaciją ir krizę, geležinkelio tiesimas iš tikrųjų gali būti įšaldytas.

  "Šiandien labiau reikia išlaikyti geležinkelio struktūrą ir geležinkelio pramonę Estijoje. Be "Rail Baltica" galima ją išsaugoti ir investuoti į geležinkelio plėtrą Estijoje tas pačias lėšas, kurios kadaise galėjo būti skirtos "Rail Baltica", — pasakė jis.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva negalės išgelbėti "Rail Baltica", nes projektas jau pasmerktas
  "Lietuvos geležinkeliai" "Rail Baltica" pavadino "gelbėjimo ratu" Lietuvos verslui
  Susisiekimo ministerija leido ūkininkauti žemėje, kur drieksis "Rail Baltica"
  Tegai:
  Estija, geležinkelis, Rail Baltica

  Svarbiausios temos