18:14 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Boriso Marcinkevičiaus, oficialios informacijos apie darbų pabaigą nėra, tačiau aiškumas atsiras artimiausiu metu

  VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Kol kas nežinoma, kuris laivas užbaigs dujotiekio "Nord Stream-2" įrengimą, interviu Sputnik Lietuva sakė energetikos ekspertas Borisas Marcinkevičius.

  Ekspertas paaiškino, kodėl apie statybų eigą praktiškai nebuvo jokių žinių, ir kodėl nekalbama apie vamzdžių klojimo laivą "Akademik Čerskij".

  "Kalbant apie "Nord Stream-2" naujienas, tai dar metų pabaigoje, po Šveicarijos laivų pasitraukimo, statybų bendrovė "Nord Stream 2 AG" paskelbė, kad visos naujienos apie statybos eigą bus skelbiamos tik jas atliekant. Daugiau jokių anonsų nebus, nes "Nord Stream-2" jau pavargo nuo sankcijų", — sakė jis.

  Šiuo metu "Akademik Čerskij" paliko Kaliningradą ir išvyko į Vokietiją. Prieš tai laivas, pasak Marcinkevičiaus, buvo netoli nuo vietos, kur reikia užbaigti "Nord Stream-2" statybą. Kartu ekspertas netvirtina, kad darbus atliks būtent šis laivas, nes yra dar du savaeigiai laivai su nuotoliniu valdymu, kurie taip pat priklauso "Gazprom".

  "Vienintelis informacijos šaltinis, kur gali pasirodyti teisinga informacija, yra oficiali Danijos energetikos agentūros svetainė. Būtent su ja buvo sutarta naudoti nuotoliniu būdu valdomus laivus. Tai nėra Danijos energetikos agentūros užgaida, tokia paraiška, taip ją patenkino. Paraišką paskelbė "Nord Stream 2 AG" pagal sutartį su "Allseas", nes Šveicarijos laivai turėjo nuotolinį valdymą", — pridūrė jis.

  Be to, kad "Nord Stream-2" statybas užbaigtų ne "Akademik Čerskij", o dvi savaeigės baržos, oficialus pareiškimas turėjo būti išsiųstas sausio–vasario mėnesiais, nes gegužę Baltijos jūroje baigiasi žiemos ir pavasario audros. Marcinkevičius pažymi, kad ir apie tai nėra oficialios informacijos.

  Ekspertas pažymėjo, kad viskas jau buvo parengta neužbaigtoje dalyje, kad darbai vyktų greitai ir be trukdžių. Anot jo, artimiausiu metu jau bus žinoma, kas tiksliai užbaigs "Nord Stream-2" statybas.

  "Nord Stream-2"

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos per Baltijos jūrą. Statybą vykdo "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku "Gazprom". Projekte taip pat dalyvavo Didžiosios Britanijos ir Olandijos "Royal Dutch Shell", Austrijos "OMV", Prancūzijos "Engie" bei Vokietijos "Uniper" ir "Wintershall".

  JAV aktyviai priešinasi projektui, reklamuodamos savo suskystintas gamtines dujas ES, taip pat Ukraina ir daugelis Europos šalių, įskaitant Lietuvą. Gruodį Vašingtonas patvirtino gynybos biudžetą, kuriame buvo numatytos sankcijos įmonėms, dalyvaujančioms "Nord Stream-2" statybose. Šveicarijos "Allseas" netrukus paskelbė stabdanti dujotiekio tiesimą.

  Rusija, Vokietija ir Austrija palaiko projektą ir laiko jį išskirtinai ekonominiu. Norvegija taip pat pasisakė už "Nord Stream-2" statybas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"

  Dar šia tema

  "Nord Stream-2" užbaigti galintis laivas pasuko link Europos
  Lenkija nori areštuoti "Nord Stream-2" aktyvus
  "Nord Stream 2 AG" pakomentavo Lenkijos ketinimą areštuoti aktyvus
  Ukraina pažadėjo sužlugdyti "Nord Stream-2" statybas
  Laivas, skirtas užbaigti "Nord Stream-2" tiesimą, priartėjo prie Rusijos krantų
  Tegai:
  Nord Stream-2

  Svarbiausios temos