03:19 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (326)

  Pasak jo, statybų pabaiga iš esmės yra išspręstas klausimas, tačiau JAV ir ES šalys, kurios priešinasi, gali daryti diplomatinį ir politinį spaudimą Vokietijai

  VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Dujotiekis "Nord Stream-2" bus baigtas, tačiau projekto pabaiga reikš, kad bus pažeista Europos Sąjungos vienybė ir darna užsienio politikoje, sakė Lenkijos ekspertas Kamilis Zajončkovskis (Kamil Zajączkowski) interviu "Polskie Radio".

  "Deja, tai įrodytų, kad Europos Sąjungos šalių vienybė ir darna užsienio politikos klausimais yra tokia trapi, kaip buvo prieš keletą metų", — sakė jis.

  Pasak eksperto, statybų pabaiga iš esmės yra išspręstas klausimas, tačiau, pasak jo, JAV ir ES šalys, kurios priešinasi, gali daryti diplomatinį ir politinį spaudimą Vokietijai.

  Jis pabrėžė, kad Berlynas nekeičia teigiamo dujotiekio įvertinimo ir dvejus metus teigė, kad projektas yra ne politinis, o ekonominis.

  Pasak eksperto, Vokietijos valdžia neatsisako savo žodžių vien todėl, kad antraip tai taptų "simboliniu Angelos Merkel federalinės vyriausybės pralaimėjimu".

  "Nord Stream-2"

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos per Baltijos jūrą. Statybą vykdo "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku "Gazprom". Projekte taip pat dalyvavo Didžiosios Britanijos ir Olandijos "Royal Dutch Shell", Austrijos "OMV", Prancūzijos "Engie" bei Vokietijos "Uniper" ir "Wintershall".

  JAV aktyviai priešinasi projektui, reklamuodamos savo suskystintas gamtines dujas ES, taip pat Ukraina ir daugelis Europos šalių, įskaitant Lietuvą. Gruodį Vašingtonas patvirtino gynybos biudžetą, kuriame buvo numatytos sankcijos įmonėms, dalyvaujančioms "Nord Stream-2" statybose. Šveicarijos "Allseas" netrukus paskelbė stabdanti dujotiekio tiesimą.

  Rusija, Vokietija ir Austrija palaiko projektą ir laiko jį išskirtinai ekonominiu. Norvegija taip pat pasisakė už "Nord Stream-2" statybas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (326)

  Dar šia tema

  Laivas, skirtas užbaigti "Nord Stream-2" tiesimą, priartėjo prie Rusijos krantų
  Laivas, galintis užbaigti "Nord Stream-2", pasuko Vokietijos link
  Tegai:
  JAV, Vokietija, Europa, Lenkija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos