19:34 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Tuskienės, balandį planuotų pajamų biudžetas nesurinko ne tiek dėl likvidumo problemų, kiek dėl prastėjančios įmonių veiklos

  VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Dėl koronaviruso krizės į Lietuvos biudžetą šiemet nebus surinkta iki 1,5 mlrd. eurų, arba apie 12 proc. planuotų pajamų, Ekonomikos komiteto posėdžio metu teigė finansų viceministrė Miglė Tuskienė.

  "Nuo virš milijardo iki pusantro milijardo eurų nesurinksime pajamų", — sakė finansų viceministrė. 

  Tuskienė pažymėjo, kad balandžio mėnesį valstybės biudžetas negavo 31 proc. planuotų pajamų ir toks rezultatas blogesnis negu kovą. Ji aiškino, kad kovą pajamų kritimą daugiau lėmė likvidumo problemos, atidėti mokesčiai, o dabar persikėlė į pajamų surinkimą įmonių veiklos rezultatų prastėjimas.

  Vilnius
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Preliminariais duomenimis, balandžio mėnesį valstybės biudžetas pajamų gavo apie 31,1 proc. (221 mln. eurų) mažiau nei prognozuota ir apie 28,5 proc. (195 mln. eurų) mažiau nei pernai. 

  Per šių metų sausio–balandžio mėnesius pajamų į valstybės biudžetą preliminariai gauta apie 10,5 proc. (299 mln. eurų) mažiau nei planuota ir apie 4,5 proc. (119 mln. eurų) mažiau nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu.

  Kaip prognozuoja SEB banko ekonomistai, šiais metais dėl COVID-19 sukeltos krizės Lietuvos ekonomika pagal pagrindinį scenarijų smuks 8,7 proc., o kitais metais paaugs 6,1 proc. Tuo pat metu neatmetamas ir optimistinis scenarijus, pagal kurį respublikos ekonomika gali smukti šešiais procentais, jei išorės paklausa atsigaus greičiau nei tikėtasi ir neįvyks nauji dideli koronaviruso protrūkiai.

  Lietuvoje karantinas pratęstas iki gegužės 31 dienos, tačiau buvo padaryta nemažai nuolaidų, ypač verslui.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 3,7 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 250 tūkst. žmonių mirė.

  Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau apie 1 440 COVID-19 atvejų, mirė 49 pacientai.

  Dar šia tema

  Lietuvoje patvirtinti dar trys koronaviruso atvejai
  Lietuva vakcinai nuo COVID-19 sukurti skirs ne mažiau kaip 100 tūkst. eurų
  PSO įvertino pakartotinio užsikrėtimo koronavirusu riziką
  Vilniuje dėl koronaviruso bus tiriami vaistininkai ir prekybininkai

  Svarbiausios temos