03:43 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (327)

  Šiuo metu "Akademic Čerskij" yra prišvartuotas Vokietijos Mukrano uoste, kur yra dujotiekio tiesimo logistikos terminalas

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Į Vokietiją atvyko laivas, galintis užbaigti dujotiekį "Nord Stream-2", praneša laivų sekimo portalas "Vesselfinder".

  Prieš tai laivas atvyko į Kaliningradą, po kurio jis išvyko į Vokietiją Baltijos pakrantės link.

  Šiuo metu "Akademik Čerskij" prisišvartavo Vokietijos Mukrano uosto vandenyse, kur yra dujotiekio "Nord Stream-2" tiesimo logistikos terminalas.

  Vasarį laivas nuvyko iš Nachodkos į Singapūrą, po to jis daug kartų pakeitė savo kelionės maršrutą.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos per Baltijos jūrą. Statybą vykdo "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku "Gazprom". Projekte taip pat dalyvavo Didžiosios Britanijos ir Olandijos "Royal Dutch Shell", Austrijos "OMV", Prancūzijos "Engie" bei Vokietijos "Uniper" ir "Wintershall".

  JAV aktyviai priešinasi projektui, reklamuodamos savo suskystintas gamtines dujas ES, taip pat Ukraina ir daugelis Europos šalių, įskaitant Lietuvą. Gruodį Vašingtonas patvirtino gynybos biudžetą, kuriame buvo numatytos sankcijos įmonėms, dalyvaujančioms "Nord Stream-2" statybose. Šveicarijos "Allseas" netrukus paskelbė stabdanti dujotiekio tiesimą.

  Rusija, Vokietija ir Austrija palaiko projektą ir laiko jį išskirtinai ekonominiu. Norvegija taip pat pasisakė už "Nord Stream-2" statybas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (327)

  Dar šia tema

  Laivas, galintis užbaigti "Nord Stream-2", pasuko Vokietijos link
  Ekspertas paaiškino, kas gali užbaigti "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Vokietija, dujotiekis, laivas, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos