18:57 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Dėl koronavirusinės pandemijos Lietuva sugriežtino keleivių tranzito per savo teritoriją taisykles, keliauti buvo leidžiama tik Kaliningrado srities gyventojams

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Dėl koronaviruso keleivių srautas Kaliningrado geležinkeliu sumažėjo beveik 86 procentais, pranešė Krymo geležinkelio spaudos tarnyba.

  2020 metų balandžio mėnesį iš geležinkelio stočių buvo išsiųsta 51,2 tūkst. keleivių, tai yra 85,6 proc. mažiau nei pernai balandį. Iš jų 49,4 tūkst. keleivių buvo gabenama priemiestiniu transportu, o apie du tūkstančiai buvo gabenami tolimojo susisiekimo traukiniais, kol jų traukiniai buvo laikinai sustabdyti.

  Pažymima, kad iš viso 2020 metų sausio — balandžio mėnesiais Kaliningrado geležinkeliu buvo išsiųsta beveik 907 tūkst. keleivių — tai yra 22,8 proc. mažiau, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu 2019 metais. Iš jų tolimųjų maršrutų — beveik 40 tūkst. keleivių (33 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai), o priemiesčių eisme — 867 tūkst. keleivių (mažiau 22,3 proc.).

  Karantinas Vilniuje
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Kovo pabaigoje dėl koronaviruso pandemijos Lietuva sugriežtino keleivių tranzito per savo teritoriją taisykles.

  Keliones leido tik Kaliningrado srities gyventojams, ne daugiau kaip šimtui traukinyje esančių žmonių ir ne daugiau kaip dviems keleiviams kupe. Nuo balandžio 6 dienos "Rusijos geležinkeliai" po tranzito per Baltarusiją ir Lietuvą laikinai atšaukė traukinius tarp pagrindinės Rusijos Federacijos dalies miestų ir Kaliningrado.

  Rusijoje patvirtinta daugiau nei 198 tūkst koronavirusinės infekcijos atvejų. Žuvo daugiau nei 1,8 tūkst. žmonių, daugiau kaip 31 tūkst. pasveiko.

  Iš viso Lietuvoje nustatyti 1444 koronaviruso atvejai, 49 žmonės mirė, 828 pasveiko.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3,8 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 272 tūkst. žmonių.

  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  © Sputnik /
  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Dar šia tema

  Lietuvoje pacientų, užsikrėtusių COVID-19, skaičius viršijo 1 440
  Prevenciškai dėl koronaviruso bus tiriami ir darželių darbuotojai
  Tegai:
  tranzitas, geležinkelis, Kaliningradas, koronavirusas

  Svarbiausios temos