05:13 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad ši priemonė galėtų padėti padidinti Lietuvos įmonių efektyvumą

  VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį per pokalbius su Seimo valdančiosios daugumos ir opozicijos frakcijų vadovais aptarė būtinybę plėsti šalies ekonomikos skatinimo priemonių paketą, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Pokalbių metu buvo aptartas siūlymas laikinai sumažinti Gyventojų pajamų mokestį (GPM) darbo santykiams. Ši iniciatyva papildytų jau patvirtintas ekonomikos skatinimo priemones.

  Nausėdos teigimu, laikinas GPM sumažinimas yra socialiai teisinga, paprastai administruojama ir iš karto žmones pasieksianti ekonomikos skatinimo priemonė. Paramą tokioms anticiklinėms ekonomikos skatinimo priemonėms jau išsakė ir Nobelio ekonomikos premijos laureatas Robertas Shilleris bei Lietuvos ekonomistai, taip pat kai kurios verslo asociacijos ir profesinės darbuotojų sąjungos.

  "Kovojant su dabartiniais ekonominiais sunkumais itin svarbus teigiamų visuomenės bei verslo įmonių lūkesčių skatinimas. Laikinas GPM mažinimas naudą leistų pajusti ne tik dirbantiesiems, bet ir didintų Lietuvos įmonių konkurencingumą. Teigiamas GPM sumažinimo efektas pasijustų iš karto po to, kai būtų priimti atitinkami įstatymų pakeitimai", — sakė šalies vadovas.

  Praėjusią savaitę Lietuvos vyriausybė pratęsė karantino režimą — šį kartą iki gegužės 31 dienos, tačiau verslui pritaikyti dar didesni švelninimai.

  Lietuvos bankas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Naujausiais duomenimis, šalyje nustatyti 1485 koronaviruso atvejai, 50 pacientų mirė.

  Dėl pandemijos daugelyje šalių susiklostė sudėtinga ekonominė padėtis. Daugeliui įmonių teko sustabdyti veiklą dėl karantino režimo.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 277 tūkst. žmonių.

  Dar šia tema

  Dėl koronaviruso valstybės biudžetas negaus iki 1,5 mlrd. eurų pajamų
  "Sėdi ant minimumo": ekonomistas papasakojo apie išmokas darbuotojams
  "Swedbank" ekonomistas prognozuoja Lietuvai trumpalaikį ekonomikos nuosmukį
  Tegai:
  ekonomika, gyventojų pajamų mokestis, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos