14:56 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2139)

  Europos Sąjunga nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu paskelbė ekonomikos rėmimo priemones, kurių apimtis, jei bus visiškai įgyvendinta, galėtų sudaryti kelis trilijonus eurų

  VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. ES turi išplėsti produktų tiekimo grandinių spektrą, kad jos ekonomika būtų mažiau pažeidžiama pasaulinių krizių, tokią išvadą reikėtų padaryti analizuojant problemas, kurias sukelia kova su koronaviruso pandemija, Europos prekybos komisaro Filo Hogano (Phil Hogan) žodžius cituoja RIA Novosti.

  Karantinas Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Jis pažymėjo, kad yra daug dalykų, kuriuos po koronaviruso pasaulyje teks pakeisti.

  "Tai gali apimti mūsų tiekimo grandinių įvairinimą, kad mūsų ekonomika būtų mažiau pažeidžiama", — sakė jis, kalbėdamas Nyderlandų Senate.

  Hoganas taip pat teigė, kad atviros prekybos politika bus svarbus ekonomikos atsigavimo veiksnys. Ir, jo manymu, būtina sustiprinti tarptautines šios srities taisykles ir Europos prekybos apsaugos priemones.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos pandemiją. Atsižvelgiant į tai, socialinio ir ekonominio gyvenimo srityje ES buvo įvesti didelio masto draudimai: įvairiose šalyse galioja prekybos apribojimai, restoranų ir viešbučių veiklos draudimas, sienų uždarymas, taip pat ir tarp Sąjungos valstybių, ir oro bei žemės susisiekimo apribojimai. Taip pat paveiktas prekių tiekimas į ES ir iš jos. Kai kurios šalys jau pradėjo švelninti karantino priemones.

  Dėl pandemijos smarkiai nukentėjo ES ekonomika. Be to, labai rimtoje situacijoje atsidūrė ne vienas ekonomikos sektorius, kuriam reikia finansinės paramos. Dėl to Europos Sąjunga nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu paskelbė ekonomikos rėmimo priemones, kurių apimtis, jei bus visiškai įgyvendinta, galėtų sudaryti kelis trilijonus eurų.

  Kova su koronavirusu Baltijos šalyse ir ES: sienų uždarymas ir kitos priemonės
  © Sputnik /
  Kova su koronavirusu Baltijos šalyse ir ES: sienų uždarymas ir kitos priemonės
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2139)

  Dar šia tema

  Kinijos ekonomistas paragino ruoštis "šaltai žiemai" dėl pandemijos
  "Luminor" ekonomistas: karantino sąlygų švelninimas yra neišvengiamas
  "Sėdi ant minimumo": ekonomistas papasakojo apie išmokas darbuotojams
  Lietuvos ekonomikai prognozuojamas mažiausias nuosmukis Baltijos šalyse
  Tegai:
  ekonomika, Europos Sąjunga

  Svarbiausios temos