18:35 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Vilnius kalba apie pasirengimą pirkti amerikietiškas SGD tik tam, kad pademonstruotų savo politinę ištikimybę, mano ekspertas Igoris Juškovas

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Lietuva niekada neturėjo ilgalaikių sutarčių su JAV, juolab, kad šalis iš pradžių nebuvo laikoma pagrindine tiekėja, interviu Sputnik Lietuva sakė Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės ekspertas, vyriausiasis Nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas.

  "Laikui bėgant Lietuvai tapo politiškai tikslinga iš tikrųjų kalbėti apie amerikietiškas suskystintas gamtines dujas, siekiant parodyti savo politinę ištikimybę, kad bandytų gauti tam tikrą apsaugą nuo amerikiečių kitais politiniais klausimais. Jie pradėjo sakyti, kad pereis prie amerikietiškų suskystintų gamtinių dujų pirkimo. Iš tiesų, nei Lenkija, nei Lietuva iš pradžių nesudarė ilgalaikių sutarčių dėl Amerikos SGD tiekimo. Lenkija perka iš Kataro, Lietuva — iš Norvegijos. Lietuva dabar gauna daug dujų iš Rusijos, iš Vysocko", — papasakojo ekspertas.

  Pasak Juškovo, pačios Amerikos įmonės nereikalauja pirkti savo suskystintų gamtinių dujų, nes jos dirba pagal kitokią schemą — jos pardavinėjo galimybę suskystinti savo gamykloje.

  "SGD pirkėjais tapo prekybos struktūros visame pasaulyje, taip pat Europos, ir jie nustato, kur jiems šiuo metu naudinga išsiųsti partiją. Šiuo atžvilgiu Lietuva gali daug kalbėti apie amerikietiškas suskystintas SGD, apie savo lojalumą JAV, tačiau tuo pačiu dabartinėje situacijoje bandoma sutaupyti pinigų ir imti partijas, kurių kaina yra gera. Tai dar kartą parodo, kad esant visam politiniam lojalumui, Amerikos SGD nėra labai geros kainos bent jau Lietuvai", — pridūrė jis.

  Į Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą atplaukia ketvirtasis per visą jo istoriją dujų krovinys iš JAV. Į Lietuvą atgabenta 125 tūkst. kub. metrų SGD.

  Dar šia tema

  Į Lietuvą atvyko naujas tanklaivis su rusiškomis SGD
  Paaiškėjo, iš kur Lietuvos SGD terminalas gavo daugiausia dujų
  Ekspertas paaiškino, kodėl Europa atsisako SGD iš JAV
  Tegai:
  SGD, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos