20:50 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (332)

  Agentūra atkreipė dėmesį į tai, kad "Planet Labs inc." paskelbti Vokietijos Mukrano uosto palydoviniai vaizdai rodo, kad ties uostu laikomos dujotiekio dalys buvo perkeltos į prieplauką, kurioje įrengtas krovimo kranas

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. "Nord Stream-2" statyboje netrukus prasidės paskutinis etapas, rašo "Bloomberg".

  Agentūra atkreipė dėmesį į tai, kad "Planet Labs inc." paskelbti Vokietijos Mukrano uosto palydoviniai vaizdai rodo, kad ties uostu laikomos dujotiekio dalys buvo perkeltos į prieplauką, kurioje įrengtas krovimo kranas. Už penkių kilometrų nuo uosto nuleido inkarą "Akademik Čerskij".

  Be to, kaip pažymėjo "Bloomberg", Mukranas yra "Nord Stream-2" statybos logistikos centras.

  Vasarį laivas išplaukė iš Nachodkos į Singapūrą, po to jis daug kartų pakeitė savo kelionės maršrutą.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos per Baltijos jūrą. Statybą vykdo "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku "Gazprom". Projekte taip pat dalyvavo Didžiosios Britanijos ir Olandijos "Royal Dutch Shell", Austrijos "OMV", Prancūzijos "Engie" bei Vokietijos "Uniper" ir "Wintershall".

  JAV aktyviai priešinasi projektui, reklamuodamos savo suskystintas gamtines dujas ES, taip pat Ukraina ir daugelis Europos šalių, įskaitant Lietuvą. Gruodį Vašingtonas patvirtino gynybos biudžetą, kuriame buvo numatytos sankcijos įmonėms, dalyvaujančioms "Nord Stream-2" statybose. Šveicarijos "Allseas" netrukus paskelbė stabdanti dujotiekio tiesimą.

  Rusija, Vokietija ir Austrija palaiko projektą ir laiko jį išskirtinai ekonominiu. Norvegija taip pat pasisakė už "Nord Stream-2" statybas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"

   

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (332)

  Dar šia tema

  "Nord Stream 2 AG" pakomentavo Lenkijos ketinimą areštuoti aktyvus
  Ukraina pažadėjo sužlugdyti "Nord Stream-2" statybas
  Ekspertas paaiškino, kas gali užbaigti "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Vokietija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos