05:33 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Didžiausias pasaulyje naftos eksportuotojas taip pat pakėlė visų atsargų į Europą ir JAV kainas, mažėjant gamybai pagal OPEC+ susitarimą

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Saudo Arabijos valstybinė naftos bendrovė "Saudi Aramco", mažinanti naftos gavybą pagal OPEC+ susitarimą, birželį sumažins naftos tiekimą kai kuriems Azijos regionams, taip pat maždaug perpus sumažins naftos tiekimą JAV ir Europai, praneša "Bloomberg", cituodama šaltinius, susipažinusius su situacija.

  "Saudo Aramco" sumažino birželio mėnesio tiekimus mažiausiai 12 Azijos klientų", — teigė agentūros šaltiniai.

  Aštuonios iš 12 bendrovių pažymi, kad sumažėjimas buvo reikšmingas — maždaug 20–30 proc.

  Labiausiai nukentėjo pirkėjai Kinijoje ir Indijoje, kurie net teigė, kad bandė derėtis dėl didesnių siuntų. Trys regioniniai pirkėjai gavo prašomus kiekius.

  Tuo pat metu, pasak šaltinių, "Saudi Aramco" birželio mėnesį maždaug perpus sumažins naftos tiekimą JAV ir Europai.

  "Saudo Aramco" sumažins tiekimą kai kuriems klientams JAV ir Europoje net 60 % arba 70 % įprastų sutarčių apimčių", — teigė vienas šaltinis.

  Anksčiau "Saudi Aramco" paskelbė birželio mėnesio naftos kainas, padidindamas jas daugeliui klientų Azijoje.

  Didžiausias pasaulyje naftos eksportuotojas taip pat pakėlė visų atsargų į Europą ir JAV kainas, mažėjant gamybai pagal OPEC+ susitarimą.

  OPEC+ balandžio 12 dieną susitarė sumažinti naftos gavybą 9,7 mln. barelių per dieną gegužės — birželio mėnesiais, 7,7 mln. barelių per antrąjį metų pusmetį ir dar 5,8 mln. iki 2022 metų balandžio mėnesio pabaigos.

  Kaip atskaitos bazė buvo paimtas 2018 metų spalio mėnesis, tačiau Rusijai ir Saudo Arabijai buvo paimta 11 milijonų barelių per dieną, iš kurių, kaip analogiškai visoms, mažinimas turėtų būti atitinkamai 23 %, 18 % ir 14 %. Tačiau anksčiau šią savaitę Saudo Arabija paskelbė, kad birželio mėnesį, be savo įsipareigojimų pagal OPEC+ susitarimą, ji sumažins gavybą 1 mln. barelių per dieną — iki 7,492 mln. barelių per dieną.

  Dar šia tema

  "Orlen Lietuva" patyrė daugiamilijoninius nuostolius dėl COVID-19
  Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Baltarusijos bendrovės skundą
  Tegai:
  JAV, Europa, OPEC, Saudo Arabija, nafta

  Svarbiausios temos