06:21 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (326)

  Kol kas nežinoma, kaip operatyviai Amerikos valdžia norės įvesti ir imtis papildomų sankcijų projekto atžvilgiu, mano ekspertas Aleksejus Gromovas

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Dar per anksti kalbėti apie lemiamą "Nord Stream-2" projekto etapą, nes kol kas kalbama tik apie darbų atnaujinimą, interviu Sputnik Lietuva sakė "Energetikos ir finansų instituto" fondo Energetikos skyriaus vadovas Aleksejus Gromovas.

  "Nuo ko viskas toliau priklausys? Pirma — nuo Rusijos vamzdynų tiesimo laivo darbo greičio, kaip greitai jis grįš prie darbo ir kaip greitai sugebės dirbti, kad nutiestų likusius vamzdžių kilometrus. Antra — kaip operatyviai Amerikos valdžia užsimanys ir įves keletą papildomų sankcijų. Tai yra, kalbėti apie tai, kad "Nord Stream-2" statybos ir darbų pabaiga yra lemtingame etape, aš vengčiau. Tarkime, kad statybų atnaujinimui tik ruošiamasi, Amerikos valdžia dar niekaip nesureagavo į šį įvykį, tačiau drįstu jus patikinti, kad jie tikrai atsakys. Stebėsime šį lemiamą dramos aplink "Nord Stream-2" aktą ir pažiūrėsime, ar Rusijai pavyks jį baigti, ar mūsų partneriai Vakaruose vėl įkiš pagalį į ratus jo įgyvendinime", — teigė ekspertas.

  "Nord Stream-2" statyboje netrukus prasidės paskutinis etapas, pranešė "Bloomberg". Agentūra atkreipė dėmesį į tai, kad "Planet Labs inc." paskelbti Vokietijos Mukrano uosto palydoviniai vaizdai rodo, kad ties uostu laikomos dujotiekio dalys buvo perkeltos į prieplauką, kurioje įrengtas krovimo kranas.

  Be to, už penkių kilometrų nuo uosto nuleido inkarą "Akademik Čerskij", galintis užbaigti dujotiekio tiesimą.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (326)

  Dar šia tema

  Lenkijos ekspertas numatė Europos skilimą dėl "Nord Stream-2"
  Laivas galintis užbaigti "Nord Stream-2" atplaukė į Vokietiją
  Lenkija krauna milijardus eurų į vamzdį Baltijos šalyse. Kam — žino tik Duda
  Tegai:
  Rusija, JAV, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos