20:21 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Bandomąjį puspriekabių pervežimą "LG Cargo" inicijavo kartu su Lenkijos "PKP Cargo" ir intermodalinių pervežimų operatoriumi "CargoBeamer"

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. "Lietuvos geležinkelių" krovinių vežimo bendrovė "LG Cargo" su partneriais pirmą kartą geležinkeliu pervežė vilkikų puspriekabes, praneša spaudos tarnyba.

  Gegužės 14 dieną Lazdijų rajone esančią Šeštokų geležinkelio stotį pasiekė traukinio sąstatas su 22 puspriekabėmis — jis per dvi paras atvyko iš Vidurio Europos. Tai pirmas kartas istorijoje, kai Baltijos šalyse geležinkeliu pervežamos puspriekabės.

  Перевозка полуприцепов грузовиков по железной дороге
  Šeštokų geležinkelio stotyje, gegužės 14 d.

  Bandomąjį puspriekabių pervežimą "LG Cargo" inicijavo kartu su partneriais — Lenkijos "PKP Cargo" ir intermodalinių pervežimų operatoriumi "CargoBeamer".

  "Šis istorinis bandomasis puspriekabių pervežimas simbolizuoja esminį lūžio tašką krovinių pervežimo rinkoje, kai kelių transporto rūšių sinergija visoms logistikos grandinės dalyviams garantuoja greitą ir patikimą krovinio pervežimą. Vis dėlto didžiausias tokio vežimo laimėjimas — aplinkos tausojimas ir neigiamo sunkiųjų transporto priemonių poveikio aplinkai mažinimas. Tikimės, jog kuriama nauja praktika sustiprins kiekvienos iš transporto rūšių privalumus — geležinkelių ekonomiškumą ir ekologiškumą gabenant krovinius ilgais atstumais, o kelių transporto — lankstumą pristatant krovinius "iki durų", — sakė "LG Cargo" generalinis direktorius Egidijus Lazauskas.

  Bandomuoju puspriekabių pervežimu atgabentos aštuonių transporto ir logistikos bendrovių — "Girteka Logistics", "Vlantana", "Hoptransa", DSV, "Arcese", "Solotransa", "Nokvera" ir "Griciaus įmonė" puspriekabės.  

  Puspriekabės buvo užkrautos Vokietijoje, prie sienos su Nyderlandais esančiame Kaldenkircheno intermodaliniame terminale, o Šeštokus pasiekė europine vėže "Rail Baltica". Šeštokuose jos terminale vėl grąžintos ant vilkikų "paskutinei myliai" įveikti iki galutinio išsikrovimo taško.

  Į aplinką — žymiai mažiau CO2

  Iš viso bandomasis maršrutas Kaldenkirchenas–Šeštokai–Kaldenkirchenas apims apie 3000 kilometrų, o jo metu bus pervežtos iš viso 45 puspriekabės. Vykdamas atgal į Kaldenkircheną traukinio sąstatas gabens 23 puspriekabes.

  Skaičiuojama, jog tokiu būdu į aplinką pateks net 100 tonų mažiau CO2, nei puspriekabės gabenant atskirai vilkikais. 

  Puspriekabių gabenimas geležinkeliu ilgesniais atstumas yra skatinamas Europos Sąjungos (ES), nes tokiu būdu daromas mažesnis poveikis aplinkai, didinamas eismo saugumas keliuose. Tai naudinga ir logistikos bei kelių transporto įmonėms, nes taupomi degalai, žmogiškieji resursai. Be to, geležinkeliu paprasčiau ir greičiau galima kirsti valstybių sienas — taip muitinėse išvengiama ilgų prastovų ir galimų vėlavimų.

  Europos Komisija siekia, jog iki 2030 metų 30 proc. prekių, gabenamų daugiau nei 300 kilometrų, būtų vežama geležinkeliu arba vandens transportu, o iki 2050 metų šis skaičius turi viršyti 50 proc.

  Dar šia tema

  Ekspertas: geležinkeliai Estijoje gali būti plėtojami ir be "Rail Baltica"
  Dėl COVID-19 sumažėjo tranzitas Kaliningrado geležinkeliu
  "Lietuvos geležinkeliai" "Rail Baltica" pavadino "gelbėjimo ratu" Lietuvos verslui
  Tegai:
  traukiniai, Lietuva

  Svarbiausios temos