06:09 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Iš Rusijos Vysocko uosto, kur yra "Novatek" bendrovė, atplaukęs dujovežis "Coral Favia" pristatė apie dešimt tūkstančių kubinių metrų degalų

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Į Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą iš Vysocko pirmadienį atplaukė naujas nedidelis Rusijos bendrovės "Novatek" dujų krovinys. Informacija patvirtinama portalo "Marinetraffic" duomenimis.

  Dujovežis "Coral Favia" atgabeno apie 10 tūkst. kubinių metrų SGD. Kam skirta siunta — neskelbiama.

  Į Lietuvos terminalą nuo pernai spalio 12 SGD siuntų atgabeno Norvegijos bendrovės "Equinor" laivai bei du dujovežiai iš JAV.

  Lietuva savo SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pagrindė noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai brangiai atsieina: "Klaipėdos nafta" Norvegijai moka 60 milijonų eurų už nuomą. 2018 metų vasarą buvo nuspręsta jį išpirkti.

  Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos. Be to, rusiško kuro tiekimai tapo reguliarūs nuo praėjusio pavasario. Kalbant apie amerikietiškas SGD, apie kurių pirkimą dažnai kalba Lietuvos valdžia, tai Klaipėdos terminalo egzistavimo metu priimtos tik kelios jų partijos.

  Tegai:
  Rusija, Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD terminalas, SGD, Klaipėdos uostas

  Svarbiausios temos