14:25 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Bendras Baltijos šalių ir Vidurio Europos šalių ekonomikos susitraukimas 2020 metais sieks 4,3 proc.

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) duomenimis, 2020 metais Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) sumažės septyniais procentais.

  Panašus rodiklis buvo apskaičiuotas kaimyninei Latvijai. Numatoma, kad Estijoje BVP sumažės šešiais procentais.

  Banko prognozėje taip pat teigiama, kad jau 2021 metais Lietuvos ir Latvijos BVP augs penkiais procentais, o Estijos — septyniais procentais.

  Bendras Baltijos ir Vidurio Europos šalių ekonomikos sumažėjimas 2020 metais sudarys 4,3 proc., o 2021 metais prognozuojamas 4,5 proc.

  Mažiausia regiono koronaviruso pandemijos sukelta ekonominė krizė palies Lenkiją ir Vengriją — šių šalių ekonomika susitrauks 3,5 procento. Labiausiai nukentės Lietuva, Latvija ir Kroatija, kurių BVP taip pat mažės septyniais procentais.

  Dėl COVID-19 pandemijos visose pasaulio šalyse šiuo metu vyrauja sudėtinga ekonominė padėtis. Daugelis įmonių turėjo sustabdyti darbą dėl karantino režimo.

  Lietuvoje iki gegužės 31 dienos galioja karantinas. Vis dėlto vyriausybė panaikina vis daugiau anksčiau nustatytų apribojimų. Tarp jų — privalomas kaukių dėvėjimas viešose vietose, pramogų vietų ir kitų įmonių darbas. Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 1562 koronaviruso atvejai, mirė 60 pacientų.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,6 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 315 tūkst. žmonių mirė.

  Dar šia tema

  Koronaviruso krizė paaštrino visuomenės nuotaikas, jaunimas tampa pažeidžiamiausiu
  Ekspertas: Vakarų Europa nenorės dalintis su Baltijos šalimis krizės metu
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, ekonomika, Rytų Europa, Lietuva

  Svarbiausios temos